4 łagodne rasy psów dla dzieci – zestawienie

4 łagodne rasy psów dla dzieci – zestawienie

Warto przeczytać

Myślisz o adopcji szczeniaka dla swojej rodziny? Upewnij się, że wybierzesz rasę psa przyjazną dzieciom. Nie wszystkie zwierzaki są entuzjastycznie nastawione do dzieci. Pupile idealne dla najmłodszych to takie, które doskonale sprawdzają się podczas rodzinnych wyjść, chętnie uczą się komend i z radością dzielą przestrzeń z członkami rodziny. Unikaj ras znanych z uporu, niezależności lub obojętności, ponieważ mogą one potrzebować więcej przestrzeni i uwagi, niż dziecko jest skłonne dać.

Więcej o psach dowiesz się na: psydomowe.pl.

#1 Golden Retriever

Golden Retriever jest pewnym siebie, inteligentnym, miłym i lojalnym psem. Nie jest ani agresywny, ani bojaźliwy. Golden Retriever jest niezwykle cierpliwy, co czyni go idealnym partnerem dla dzieci. Chociaż psy tej rasy potrzebują dużo ruchu, uwielbiają się bawić.

Często okazuje się, że kochający zabawę Golden Retriever jest również czuły i posłuszny, co oznacza, że Twoje dzieci natychmiast się w nim zakochają. Właściwa pielęgnacja ich wspaniałej złotej sierści wymaga szczotkowania dwa razy w tygodniu – w sam raz dla rodziców, którzy są zabiegani i znajdą jedynie chwilę na podstawową pielęgnację.

#2 Labrador Retriever

Jest to jedna z najbardziej popularnych ras psów – nie bez powodu. Labrador Retriever to zabawny, cierpliwy, kochający, ochronny i niezawodny kompan. Dodatkowo psy tej rasy są bardzo inteligentne i dobrze znoszą szkolenie. Wymagają dużo ćwiczeń (uwielbiają pływać!), więc upewnij się, że Twoja rodzina jest gotowa na to wyzwanie. Jeżeli tak, koniecznie wybierz właśnie tę rasę. 

Te sympatyczne psy dobrze dogadują się z innymi zwierzętami i prawie wszystkimi, których spotkają, a ich krótka sierść sprawia, że tak naprawdę potrzebują tylko cotygodniowego czesania, aby utrzymać je w czystości i zdrowiu. Labradory jednak zrzucają sierść, więc powinieneś być przygotowany na regularne czyszczenie ich włosów.

#3 Beagle

Niewielkie rozmiary Beaglea sprawiają, że dobrze sprawdzi się w każdym domu i będzie całkowicie bezpieczny nawet dla małych dzieci. Rasa ta jest doskonałym wyborem dla rodzin.

Beagle były pierwotnie trzymane jako psy myśliwskie, a ich wytrzymałość sprawia, że nigdy nie są zbyt zmęczone, aby się nieco pobawić. Jeśli Twoje dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, ta rasa będzie pasować do nich idealnie, ponieważ nie ma nic, co kochają bardziej niż odkrywanie świata na zewnątrz i chodzenie po szlakach. Inteligentny, przyjazny i szczęśliwy Beagle zazwyczaj dogaduje się również z innymi zwierzętami domowymi.

#4 Border Collie

Jako jedna z najmądrzejszych ras psów. Border Collie szybko uczy się komend i chętnie udowadnia, jak dobrze wykonuje polecenia. Są średniej wielkości i dobrze nadają się do życia w rodzinie. Ich gotowość do wszystkiego oznacza, że jeśli tylko dobrze się wysilą psychicznie i fizycznie w ciągu dnia, będą gotowe, by wtulić się w ciebie i zasnąć w nocy.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments