6 zalet mozaiki szklanej w kuchni

6 zalet mozaiki szklanej w kuchni

Ciekawostki

Kuchenne ściany wymagają specjalnej ochrony przed zabrudzeniami i wilgocią. Codzienne czynności, takie jak np. przygotowywanie posiłków sprawiają, że na ścianach, podłodze, meblach i wszystkich sprzętach osiada tłusty bród a powietrze zawiera dużą ilość pary wodnej. Aby ograniczyć niszczenie ścian oraz ułatwić sobie sprzątanie warto zabezpieczyć ściany za pomocą płytek lub mozaiki szklanej. Dziś kilka słów o tym dlaczego mozaika sprawdzi się w każdej kuchni.

6 zalet mozaiki szklanej w kuchni

1. Wygląd

Każdy chce, aby jego kuchnia była ładna i funkcjonalna. Mozaika szklana doskonale spełnia oba te zadania. Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele kolorów i wzorów mozaik, dzięki czemu każdy znajdzie idealny model dla siebie.

2. Montaż

Mozaika szklana sprzedawana jest w płachtach. Małe kostki przymocowane są do papierowego lub wykonanego z siatki podłoża. Chcąc zamontować mozaikę na ścianie wystarczy przymocować ją o wcześniej posmarowanej klejem powierzchni, a po zaschnięciu wykończyć dobraną do rodzaju mozaiki fugą.

3. Możliwość montażu w nietypowych miejscach

Mozaika ze względu składa się z małych elementów, dlatego może być układana nie tylko na powierzchniach płaskich, ale również zaokrąglonych. Dzięki temu bardzo często wykorzystywana jest do obudowy wanien czy brodzików prysznicowych.

4. Wodoszczelność

Dobrze ułożona mozaika zabezpieczona odpowiednio dobranym spoiwem jest wodoszczelna, co sprawia, że para wodna nie dostaje się do ścian. Dzięki takiemu zabezpieczaniu można być spokojnym o stan murów i tynków znajdujących się pod warstwą mozaiki.

5. Łatwość utrzymania w czystości

Mozaika wykonana ze szklanych płytek jest łatwa do utrzymania w czystości. Jej ogromną zaletą jest fakt, że szklana powierzchnia nie przyjmuje zabrudzeń. Dzięki temu nie pojawiają się plamy, których trudno się pozbyć. Kolejnym atutem szklanej mozaiki jest łatwość czyszczenia. Aby zmyć zabrudzenia wystarczy ściereczka i letnia woda. Jeśli zabrudzenia, tak jak w przypadku kuchni, są tłuste, wówczas do wody można dodać delikatny detergent np. płyn do naczyń.

6. Możliwość dezynfekowania powierzchni

Szkło, z którego wykonana jest mozaika jest również odporne na silne detergenty, których zadaniem jest dezynfekcja powierzchni. Tym samym mozaika sprawdza się nie tylko w domowych kuchniach ale również w pomieszczeniach, gdzie wymagana jest sterylność.

Mozaika szklana to doskonały materiał do zabezpieczania ścian kuchennych. Jest ładna, można ją układać nawet na bardzo nierównej powierzchni a do tego łatwo utrzymać ją w czystości. Warto zastanowić się nad jej wykorzystaniem podczas kolejnego remontu w domu.

Artykuł został przygotowany przez firmę top-mozaika.pl/ specjalizującą się w sprzedaży mozaik szklanych.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments