android co to znaczy

Baza wiedzy

Znaleziony temat: android co to znaczy

Android – co to znaczy i jakie urządzenia go obsługują?

Android to system operacyjny stworzony przez firmę Google, który jest wykorzystywany w różnego rodzaju urządzeniach mobilnych. Najczęściej kojarzy się on z smartfonami, ale coraz częściej można go spotkać również w tabletach czy smartwatchach.

Jeśli chodzi o telefony, to Android jest jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie. Obsługuje go wiele marek, takich jak Samsung, Huawei, Xiaomi czy Motorola. Dzięki temu użytkownicy mają duży wybór urządzeń w różnych cenach i z różnymi funkcjonalnościami.

Jeśli natomiast chodzi o tablety, to również wiele z nich działa na systemie Android. Najpopularniejsze marki to tutaj Samsung, Lenovo czy Asus. Dzięki większemu ekranowi i lepszej wydajności, tablety z Androidem są często wykorzystywane do pracy czy nauki.

Nie można zapomnieć również o urządzeniach firmy Apple, takich jak iPhone czy iPad. Tutaj jednak system operacyjny to iOS, a nie Android. Mimo to, wiele aplikacji dostępnych jest na oba systemy, co ułatwia korzystanie z nich na różnych urządzeniach.

Podsumowując, Android to system operacyjny, który obsługuje wiele urządzeń mobilnych, takich jak telefony czy tablety. Dzięki temu użytkownicy mają duży wybór urządzeń w różnych cenach i z różnymi funkcjonalnościami. Jeśli chodzi o urządzenia firmy Apple, to tutaj system operacyjny to iOS, a nie Android.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: android co to znaczy

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments