android kiedy powstał

Baza wiedzy

Znaleziony temat: android kiedy powstał

Android – kiedy powstał, a także historia tabletów, telefonów, iPhone’a i Apple

Android to system operacyjny dla urządzeń mobilnych, który został opracowany przez firmę Google. Pierwsza wersja systemu została wydana w 2008 roku. Od tego czasu Android stał się jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych dla smartfonów i tabletów na całym świecie.

Tablety

Pierwszy tablet został wprowadzony na rynek w 2002 roku przez firmę Microsoft. Był to tablet PC, który działał na systemie Windows XP. Jednakże, pierwszy tablet z systemem Android został wprowadzony na rynek dopiero w 2010 roku. Był to tablet Samsung Galaxy Tab.

Telefony

Pierwszy telefon komórkowy został wprowadzony na rynek w 1983 roku przez firmę Motorola. Był to telefon o nazwie DynaTAC 8000X. Pierwszy telefon z systemem Android został wprowadzony na rynek w 2008 roku przez firmę HTC. Był to telefon HTC Dream, który działał na systemie Android 1.0.

iPhone

Pierwszy iPhone został wprowadzony na rynek w 2007 roku przez firmę Apple. Był to telefon, który zmienił sposób, w jaki ludzie korzystają z telefonów komórkowych. iPhone był pierwszym telefonem, który miał ekran dotykowy i był w stanie obsługiwać aplikacje.

Apple

Firma Apple została założona w 1976 roku przez Steve’a Jobsa, Steve’a Wozniaka i Ronalda Wayne’a. Firma zaczynała od produkcji komputerów, a następnie wprowadziła na rynek wiele innowacyjnych produktów, takich jak iPod, iPhone i iPad. Apple jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie i ma ogromną bazę fanów na całym świecie.

Podsumowując, Android został wprowadzony na rynek w 2008 roku i stał się jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych. Pierwszy tablet z systemem Android został wprowadzony na rynek w 2010 roku, a pierwszy telefon z systemem Android został wprowadzony na rynek w 2008 roku. Pierwszy iPhone został wprowadzony na rynek w 2007 roku przez firmę Apple, która jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: android kiedy powstał

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments