Co powinien zawierać krem do twarzy?

Co powinien zawierać krem do twarzy?

zdrowie i uroda

Chyba żaden kosmetyk tak skutecznie nie dba o cerę na twarzy, jak kremy. Nie tylko nawilżają skórę, ale też ją odżywiają i pomagają zregenerować. Dodatkowo dobrze dobrany krem ochroni skórę przed działaniem słońca, wiatru, a nawet szkodliwym wpływem spalin.

Co powinien zawierać krem do twarzy?

Wybór

Oczywiście otwarte pozostaje pytanie, jak znaleźć i wybrać dobry krem. Jego jakość wyznacza przede wszystkim funkcja oraz skład. Krem powinien zawierać filtry przeciwsłoneczne. Słońce, a dokładnie promienie słoneczne są bowiem wrogiem skóry i wszędzie jesteśmy narażeni na ich działanie. Najlepiej jest używać kremu z filtrem UVB 15 i zawierającym też filtr UVA oraz awobenzon, dwutlenek tytanu lub tlenek cynku. Można go stosować bez względu na odcień karnacji. W kremie powinny też być przeciwutleniacze oraz składniki nawilżające, czyli kwas,który powszechnie znany jako hialuronowy, również gliceryna,a także mocznik czy oleje roślinne, a nawet silikony oraz algi. Czy rzeczywiście są one w kremie, możemy się przekonać czytając skład na opakowaniu.

Witaminy

Ważne są także witaminy. Najkorzystniejsza z naszego punktu widzenia jest witamina A, która jest wychwytywana przez punkty znajdujące się w skórze. Składnik doskonale wzmacnia osłabioną skórę i pomaga jej się uspokoić, rozświetla przebarwienia, zmiękcza twardy naskórek i zapobiega trądzikowi oraz współtworzeniu się zaskórników. Z kolei witamina C pobudza wzrost włókien kolagenowych w skórze właściwej i tym samym dba o jej jędrność i elastyczność. Jest również,tak jak witamina E doskonałym antyutleniaczem, chroniącym cerę przed zagrażającymi wolnymi rodnikami. Korzystnie na skórę twarzy wpływa także prowitamina B5. Jej zaletą jest to, że pobudza komórki, co sprawia, że szybciej się odnawiają. Chroni też naskórek przed podrażnieniami. Istotne jest też to, ile samych witamin znajduję się w kremie. Niektóre produkty tego typu mogą wykazywać w składzie obecność nawet wszystkich witamin, tylko niewiele nam z tego przyjdzie, jeśli są one w ilościach śladowych. Witaminy muszą stanowić dużą część kremu, to jedyna gwarancja, że ten będzie działał właściwie i zgodnie z obietnicami producenta.

Potrzeby

Kolejną trudnością jest dobór kremu pod kątem naszych potrzeb oraz komfortu. Krem może mieć znakomity skład, ale nie zawsze sprawdzi się na naszej skórze lub z czysto subiektywnego punktu widzenia nie będziemy zadowoleni z jego zastosowania. Najlepszym pomysłem jest eksperymentowanie. Warto przez jakiś czas kupować sobie małe słoiczki poszczególnych marek i na własnej skórze w sensie dosłownym sprawdzić, który z nich działa dla nas najlepiej i który przynosi nam największą ulgę. Małe pojemniczki są stosunkowo niedrogi i szybko się zużywają, co jest gwarancją, że sam eksperyment nie będzie trwał latami. Możemy też poszukać próbek, które bardzo często spotkać można w galeriach handlowych czy renomowanych sklepach. Wtedy całość operacji wykonamy bez zbędnych kosztów własnych. Ostatecznie możecie też umówić się z przyjaciółkami, że każda z was w danym miesiącu kupuje inny krem i pożyczać je sobie. W ten sposób niższym kosztem szybko znajdziecie ten krem, który wam będzie najbardziej pasował.

Więcej informacji na ziaja.com
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments