co to jest android auto

Baza wiedzy

Znaleziony temat: co to jest android auto

Android Auto – jak korzystać z systemu w samochodzie?

Android Auto to system stworzony przez Google, który umożliwia korzystanie z funkcji smartfona w samochodzie. Dzięki niemu możemy sterować muzyką, nawigacją, odbierać połączenia i wysyłać wiadomości, nie odrywając rąk od kierownicy. W tym artykule dowiesz się, jak korzystać z Android Auto w swoim samochodzie.

Przede wszystkim, aby móc korzystać z Android Auto, potrzebujemy smartfona z systemem Android w wersji 5.0 lub nowszej oraz samochodu wyposażonego w system multimedialny obsługujący ten system. Możemy też skorzystać z tabletu lub iPhone’a, ale wtedy potrzebujemy odpowiedniego adaptera.

Kiedy już mamy wszystko przygotowane, musimy pobrać aplikację Android Auto ze sklepu Google Play. Po zainstalowaniu aplikacji, podłączamy nasz smartfon do samochodu za pomocą kabla USB lub połączenia Bluetooth. Na ekranie systemu multimedialnego powinno pojawić się okno z prośbą o zgodę na korzystanie z Android Auto.

Gdy już jesteśmy połączeni, możemy korzystać z różnych funkcji. Aby uruchomić nawigację, wystarczy powiedzieć „Ok Google, nawiguj do…” i podać cel podróży. Możemy też korzystać z aplikacji Google Maps, która pokazuje nam najkrótszą trasę, informacje o ruchu drogowym i inne przydatne informacje.

Jeśli chcemy posłuchać muzyki, możemy skorzystać z aplikacji Spotify, Google Play Music czy innych serwisów streamingowych. Wystarczy powiedzieć „Ok Google, odtwórz muzykę” i wybrać ulubione utwory.

Jeśli otrzymujemy połączenie, na ekranie systemu multimedialnego pojawi się informacja o tym, kto dzwoni. Możemy odebrać połączenie lub odrzucić je, mówiąc „Tak” lub „Nie”. Podobnie jest z wiadomościami – możemy odczytać je i odpowiedzieć, nie odrywając rąk od kierownicy.

Podsumowując, Android Auto to bardzo przydatny system, który umożliwia bezpieczne korzystanie z funkcji smartfona w samochodzie. Warto zainstalować aplikację i wypróbować jego możliwości.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: co to jest android auto

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments