Co warto zobaczyć w Sopocie - 10 atrakcji

Co warto zobaczyć w Sopocie – 10 atrakcji

Pomorskie Regionalnie

Sopot to jeden z najpopularniejszych polskich letnich kurortów zlokalizowanych nad Morzem Bałtyckim. W mieście znajduje się najdłużej w skali całej Europy molo o drewnianej konstrukcji, które stanowi obowiązkowy punkt do odwiedzenia dla wszystkich turystów, odwiedzających właśnie te część trójmiasta.

Co warto zobaczyć w Sopocie – 10 atrakcji

Choć Sopot jest stosunkowo niewielkim miastem, to jednak dla wszystkich przybyłych gości, poza bogatą ofertą turystyczną ma do zaoferowania również wiele niebanalnych miejsc i ciekawych atrakcji. Oto 10 największych atrakcji nadbałtyckiego kurortu, jakim jest miasto funkcjonujące na prawach powiatu, czyli Sopot.

1. Molo w Sopocie. Najdłuższe w całej Europie. Miejsce bardzo kultowe, posiadające swój niesamowity, aczkolwiek bardzo specyficzny klimat, który ciężko odnaleźć w innych miastach położonych tuż przy plażach Morza Bałtyckiego.

2. Opera Leśna. To obok molo jedno z najbardziej kultowych miejsc, dla wielu nieodłącznie kojarzonych właśnie z Sopotem. Miejsce to istnieje od 1909 roku i poza niesamowitym klimatem ma również bardzo bogatą i ciekawą historię, którą warto poznać.

3. Monciak. Popularny sopocki Monciak to po prostu ulica Monte Cassino. Miejsce to swoją popularnością dorównuje zakopiańskim Krupówkom.

4. Kościół św. Jerzego uważany za jedne z najpiękniejszych w całej okolicy. Zbudowany został w roku w 1901, w stylu neogotyckim, doskonale zachowanym do dnia dzisiejszego (początkowo była to świątynia protestantów, o czym świadczy jej bardzo charakterystyczne wnętrze).

5. Plac Zdrojowy, czyli miejsce łączące molo z główną ulicą miasta, czyli popularnym Monciakiem. Sercem placu jest Dom Zdrojowy, udostępniony dla turystów.

6. Sopockie plaże. Będąc w Sopocie oczywiście nie sposób nie skorzystać z uroku piaszczystych plaż i szumu naszego rodzimego Bałtyku.

7. Łysa Góra i Morskie Oko. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że oba miejsca nie mają nic wspólnego z nadmorska miejscowością, jednak oba znajdują się właśnie w Sopocie. Oba miejsca są potwierdzeniem naocznym malowniczego położenia miasta. Na Łysą Górę można dotrzeć wychodząc z Opery Leśnej (odległość wynosi około 22 kilometry). Natomiast nad Morskie Oko dotrzeć można kierując się w stronę Dolnego Sopotu (owe Morskie Oko to nic innego jak staw położony w otoczeniu wielu często wiekowych drzew).

8. Architektura i sztuka. W mieście mnóstwo jest bardzo starych, doskonale zachowanych budowli, będących perłami architektonicznymi czasów, w których powstały. Cechą charakterystyczną zdecydowanej większości budowli jest drewniano-murowana konstrukcja.

9. KartCenter Sopot. Miejsce z gokartami, w którym z powodzeniem spędzać czas, gdy pogoda nad morzem nie dopisuje mogą zarówno dorośli jak i dzieci. Tor jest bezpieczny i bardzo dobrze zaopatrzony, zapewniając odwiedzającym świetną rozrywkę.

10. Latarnia Morska. Na dzień dzisiejszy ze względu na zmianę przepisów nie stanowi już oficjalnie morskiej latarni, pełni obecnie przede wszystkim funkcje turystyczne.

Artykuł powstał wraz z portalem fajnepodroze.pl który poświęcony tematyce turystycznej.
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments