Co zrobić z pękniętym obiektywem w telefonie?

Co zrobić z pękniętym obiektywem w telefonie?

Warto przeczytać

Telefony komórkowe przyzwyczaiły nas do tego, że zawsze mamy aparat pod ręką. Niestety jednak podobnie jak wyświetlacz, jest on też narażony na uszkodzenia mechaniczne. Wystarczy, że telefon wypadnie nam z ręki, albo uderzymy nim w inny przedmiot. Co zrobić, jeśli aparat w telefonie przestanie działać?

Niestety uszkodzenie aparatu w telefonie może pojawić się na kilka sposobów. Najpopularniejszym rodzajem uszkodzeń są te mechaniczne, które powstają na skutek upadku lub zarysowania. Do serwisu trafiają też telefony, w których kamera się nie uruchamia lub po wykonaniu zdjęcia nic się nie dzieje. W zależności od przyczyny naprawa telefonu może polegać na zamontowaniu całego szkiełka od aparatu lub na wymianie modułu aparatu na nowy.

Po uszkodzeniu można wymienić szkiełko

Jeśli masz uszkodzone szkiełko od aparatu, z pewnością zauważyłeś, że wykonywane zdjęcia mogą być niewyraźne lub częściowo przysłonięte. Podobny efekt mogą spowodować również większe rysy na obiektywie, które z czasem mogą doprowadzić do pęknięcia szybki. Możliwość wymiany samego szkiełka będzie jednak zależna od modelu telefonu. W przypadku niektórych smartfonów konieczny może okazać się montaż nowego modułu aparatu. Problem pojawia się również w przypadku uszkodzenia telefonu przy przednim obiektywie, które zmusza użytkownika do wymiany szybki lub całego wyświetlacza.

Czy wymiana szkiełka aparatu może nie rozwiązać problemu?

W niektórych przypadkach może okazać się, że wymiana samego szkła aparatu nie rozwiąże wszystkich problemów. Podczas upadku można uszkodzić nie tylko zewnętrzną szybkę aparatu, ale również elementy, które znajdują się wewnątrz modułu. Ustalenie konkretnej przyczyny problemów na własną rękę może okazać się jednak bardzo trudne. Jeśli chcesz mieć pewność, jakiego rodzaju naprawa powinna być wykonana w Twoim telefonie, najlepszym rozwiązaniem będzie przekazanie telefonu do serwisu, który przeprowadzi diagnozę. Naprawę aparatu w telefonie warto powierzyć specjalistom, którzy posiadają odpowiednie narzędzia oraz maszyny serwisowe. W trakcie samodzielnej próby wymiany można łatwo uszkodzić inne elementy, co może przełożyć się na wzrost ostatecznych kosztów naprawy telefonu.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments