czemu tabletki nie pomagaja na bol zeba

Baza wiedzy

Znaleziony temat: czemu tabletki nie pomagaja na bol zeba

Ból zęba to jedna z najbardziej uciążliwych dolegliwości, która potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie. W takiej sytuacji zwykle sięgamy po tabletki przeciwbólowe, jednakże zdarza się, że nie przynoszą one oczekiwanych efektów. Dlaczego tak się dzieje i co w takiej sytuacji można zrobić?

Przede wszystkim warto zastanowić się, czy na pewno ból zęba jest spowodowany stanem zapalnym, a nie np. ubytkiem w zębie, który wymaga wizyty u dentysty. Jeśli jednak jesteśmy pewni, że to właśnie stan zapalny jest przyczyną bólu, warto wiedzieć, że tabletki przeciwbólowe nie zawsze są skuteczne.

Przede wszystkim, tabletki przeciwbólowe działają na zasadzie łagodzenia objawów, a nie usuwania przyczyny bólu. Dlatego, jeśli ból zęba jest spowodowany np. zakażeniem, to tabletki przeciwbólowe nie pomogą wyleczyć zęba. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u dentysty, który zdiagnozuje przyczynę bólu i zaleci odpowiednie leczenie.

Kolejnym powodem, dla którego tabletki przeciwbólowe mogą okazać się nieskuteczne, jest fakt, że ból zęba jest zwykle bardzo intensywny i trudny do zniwelowania. W takiej sytuacji warto sięgnąć po leki przeciwbólowe o większej mocy, jednakże należy pamiętać, że nie powinno się przekraczać zalecanej dawki.

Jeśli jednak tabletki przeciwbólowe nie przynoszą ulgi, warto spróbować innych metod łagodzenia bólu. Można np. stosować zimne okłady na policzek, co pomoże zmniejszyć obrzęk i znieczulić ząb. Dobrym rozwiązaniem jest również płukanie jamy ustnej solą fizjologiczną, co pomoże zmniejszyć stan zapalny.

Podsumowując, jeśli ból zęba jest bardzo intensywny i nie ustępuje po zażyciu tabletek przeciwbólowych, warto skonsultować się z lekarzem dentystą. Tabletki przeciwbólowe nie są w stanie wyleczyć zęba, a jedynie złagodzić objawy. Warto również pamiętać o innych metodach łagodzenia bólu, takich jak zimne okłady czy płukanie jamy ustnej solą fizjologiczną.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: czemu tabletki nie pomagaja na bol zeba

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments