Czy abonament medyczny się opłaca?

Czy abonament medyczny się opłaca?

Aktulności poradnik

Pakiety medyczne to prywatna, nieobowiązkowa oferta opieki zdrowotnej na bardzo wysokim poziomie. Dzięki płatnym pakietom medycznym można zapewnić opiekę zdrowotną sobie, swojej rodzinie a także swoim pracownikom.

Czym jest abonament medyczny?

Prywatna opieka medyczna w postaci pakietów jest oferowana przez kilka dużych podmiotów w Polsce. Takie pakiety mogą wykupić osobę indywidualne ale także i przedsiębiorcy. Pakiety medyczne dla swoich pracowników wykupują z reguły duże korporacje i firmy a ich celem jest podniesienie atrakcyjności pracy w danym miejscu. W takiej sytuacji pracownicy otrzymują swego rodzaju bonus i świadcząc pracę dla danego podmiotu mają okazję bezpłatnie korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej na wysokim poziomie.
Korzystanie z pakietów medycznych oznacza, że za określoną opłatą abonamentową można wykonywać przysługujące badania oraz odbywać wizyty u lekarzy specjalistów. Z takiej oferty korzystają więc osoby, które nie mają prawa do państwowej opieki zdrowotnej, co dotyczy na przykład osób pracujących w oparciu o umowę o dzieło. Nic nie stoi również na przeszkodzie aby abonament wykupowały osoby, które co prawda mają dostęp do państwowej opieki, jednak oceniają ją jako niewystarczającą i chcą uzupełnić o prywatne, zdrowotne usługi na wyższym poziomie.
Firmy zwykle oferują abonament medyczny w kilku wariantach. Im droższy jest pakiet, tym szerszy zakres usług zawiera. Najtańsze pakiety podstawowe można wykupić już za 70 zł miesięcznie. Osoba, która nabędzie taki pakiet, będzie miała dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, do około 10 lekarzy specjalistów i będzie mogła wykonać jedno z około 50 różnych badań. W pakietach droższych oferowany jest szerszy dostęp do specjalistów i większa ilość badań oraz zabiegów. Najbardziej rozszerzone pakiety medyczne zapewniają dostęp do ponad 50 lekarzy specjalistów, możliwa jest opieka ginekologiczna i położnicza dla kobiet w ciąży oraz zabiegi rehabilitacyjne. Są także pakiety, które zapewniają opiekę stomatologiczną oraz część zabiegów odbywających się w warunkach szpitalnych.

Co jeszcze warto wiedzieć o pakietach medycznych?

Abonament medyczny to bardzo wygodne rozwiązanie. Sieć placówek, które świadczą usługi medyczne jest obecnie bardzo rozbudowana, dlatego można z nich korzystać w całej Polsce. Osoba, która ma pakiet może też liczyć na pomoc lekarską w sytuacji, gdy będzie w innym mieście na przykład w podróży służbowej czy na wakacjach. Korzystanie z pakietów jest bardzo wygodne, bo firmy je oferujące są niebywale nowoczesne i ciągle wprowadzają nowe udogodnienia. W trybie online można zapłacić za pakiet a także przejrzeć grafik lekarzy i umówić wizytę. Bez wychodzenia z domu można także sprawdzić swoje wyniki laboratoryjne, które będą opatrzone komentarzami lekarzy. Oprócz tego można w trybie online zadawać pytania lekarzom oraz korzystać z doradztwa pielęgniarek i ratowników medycznych. Pakiety medyczne w specjalnej formie dostępne są także dla seniorów, którzy jak wiadomo mają inne potrzeby zdrowotne.

MedicCentre.pl
Artykuł powstał we współpracy z mediccentre.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments