Czy planowanie wesela to teraz dobry pomysł

Czy planowanie wesela to teraz dobry pomysł

Aktulności

Koronawirus sprawił, że pewne aspekty naszego życia dosłownie przewróciły się do góry nogami. Tak jest między innymi z organizowaniem różnego typu imprez, w tym wesel. W 2020 roku wiele par młodych musiało zrezygnować z organizacji swojego wymarzonego dnia ze względu na liczne obostrzenia sanitarne. Czy wobec tego warto obecnie planować wesele?

I tak, i nie

Opinie na ten temat są podzielone zarówno w branży restauratorów (w restauracjach odbywa się większość imprez weselnych), jak i samych wedding plannerów. Powodem jest fakt, iż w Polsce co rusz wprowadzane są nowe zasady dotyczące organizowania różnego typu imprez. Dodatkowo brak jasnej i klarownej informacji dotyczącej przyszłości. Nikt z rządzących nie może, a nawet nie chce wypowiadać się na temat tego, co będzie się działo w najbliższych miesiącach.

Akcja szczepień daje pewną nadzieję na powrót do normalności, jednak nie wiadomo, w jakim tempie będzie przebiegać. Nie wiadomo również, czy na świecie nie pojawią się nowe mutacje wirusa. Dlatego też nikt nie jest w stanie powiedzieć, czy na przykład latem 2021 będzie możliwa swobodna organizacja wesela i zaproszenie na nie takiej ilości osób, jaką chcemy.

Lockdown nie trwa wiecznie

Innego zdania są ci, którzy aktywnie planują już tegoroczne wesele. Jak sami mówią, lockdown i obostrzenia nie mogą trwać wiecznie, a trwają już przecież bardzo długo. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ z powodu koronawirusa ucierpiała gospodarka, w tym branża restauratorska czy hotelarska, która bierze udział w organizacji wesel. Rzeczywiście, trudno oczekiwać, że obostrzenia będą trwały kolejne kilka miesięcy.

Co więcej, wesele zwykle organizuje się ze znacznym wyprzedzeniem, dlatego planując je na wiosnę, czy lato 2021 możemy mieć nadzieję, że będzie się ono mogło odbyć bez żadnych obostrzeń. Warto również pamiętać, że obecnie możemy liczyć na znacznie lepsze ceny, niż jeszcze rok temu. Powodem jest właśnie kryzys branży weselnej, który niejako zobligował go obniżenia wygórowanych cen.

Organizować, nie organizować?

Jeżeli marzy nam się wesele w 2021, warto je zorganizować, jednak trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim warto zabezpieczyć się, gdyby miało dojść do kolejnego lockdownu. W takiej sytuacji w umowie (podpisywanej na przykład z restauracją) powinien znaleźć się zapis o możliwości dokonania zwrotu zaliczki na rzecz pary młodej. Co więcej, może warto pomyśleć o weselu plenerowym?

Z pewnością impreza na świeżym powietrzu niesie za sobą mniejsze ryzyko zarażenia się, do tego może odbyć się nawet w przypadku zamknięcia restauracji. Dobrze jest również zapytać osoby, które chcemy zaprosić na wesele, czy wyrażają chęć przybycia. Na ogół większość gości chętnie zjawiłaby się na weselu, jednak może zdarzyć się, że osoba, na której obecności nam zależy, odmówi przyjścia z obawy o zarażenie się koronawirusem.

Jeżeli jednak nie zależy nam na organizacji wesela w 2021 roku, być może rzeczywiście lepiej poczekać ze ślubnymi planami, aż sytuacja związana z epidemią nieco się uspokoi.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z lesnydwor.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments