Czy warto inwestować w pochłaniacz wilgoci?

Czy warto inwestować w pochłaniacz wilgoci?

Warto przeczytać

Wilgoć to prawdziwa zmora wielu domów i mieszkań. Co zaskakujące, problem ten może dotyczyć nie tylko starego budownictwa, ale również i nowoczesnego, w którym nie zadbano o należyte wykonanie wentylacji lub nieumiejętnie ułożono warstwy izolacji. Czym grozi nadmiar wilgoci w pomieszczeniach takich jak kuchnia, łazienka, piwnica, strych czy sypialnie? Konsekwencji może być naprawdę wiele, a co najgorsze będą one mieć bezpośredni wpływ na nasze życie i zdrowie. Jednym z niewielu sposobów na skuteczną walkę z wilgocią w domu jest pochłaniacz wilgoci.

Konsekwencje zbyt dużej wilgotności powietrza

Wilgoć stwarza wiele zagrożeń dla zdrowia dzieci i dorosłych. Pierwszym co przychodzi do głowy to oczywiście ryzyk zachorowania na astmę oraz inne choroby dróg oddechowych. Objawiać się to może kaszlem, dusznościami, katarem, a nawet zmianami skórnymi. Kolejne problemy dotyczyć będą samej nieruchomości. Tam gdzie wilgoć, tam również pojawia się pleśń. Szczególnie narażone są na nią łazienki i narożniki kabin prysznicowych itp. kiedy raz wda się tam pleśń, jej całkowite usunięcie będzie niemal niemożliwe bez usunięcia silikonowego wypełnienia. Wilgoć w murach będzie również powodem jego pękania, zagrzybienia, a także powstawania mostków termicznych, czego rezultatem są straty ciepła.

Pochłaniacz wilgoci

Jak domowymi sposobami walczyć z nadmiarem wilgoci? Najlepszy sposób to pozbycie się problemu, a właściwie jego źródła. Uszczelnienie ścian i fundamentów, prawidłowe wykonanie ocieplenia lub wentylacji. To wszystko wymaga jednak pieniędzy i to nie małych. Jeśli decydujesz się na taki remont, szybka gotówka na pewno może ci w nim pomóc. Można także sięgnąć po inne rozwiązania, takie jak pochłaniacz wilgoci. Jest to urządzenie elektryczne wyposażone w specjalne wkłady absorbujące wilgoć z powietrza. Włączony pochłaniacz wilgoci zasysa do wnętrza powietrze, które przepływa przez filtry – wkłady, absorbujące obecną w nich wilgoć. Jest ona zamykana we wkładach, które wymagają regularnej wymiany. Powietrze pozbawione nadmiaru wilgoci jest znacznie bezpieczniejsze dla zdrowia i zapewnia łatwiejsze oddychanie. Ile może kosztować pochłaniacz wilgoci? Jego cena uzależniona jest od mocy urządzenia i wydajności, która powinna być zależna od tego, ile metrów sześciennych w ciągu godziny pochłaniacz wilgoci powinien osuszyć. Przyjąć można że 1000 złotych wystarczy na kupno dobrego pochłaniacza wilgoci. Nie masz teraz na niego pieniędzy? Szybka gotówka to sprawdzone rozwiązanie finansowe, dzięki któremu zadbasz o zdrowie swoje i swojej rodziny.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments