Czy warto kupić Smart TV?

Czy warto kupić Smart TV?

Warto przeczytać

Telewizor to wynalazek, który szturmem podbił serca ludzi na całym świecie. Dzisiejsze urządzenia różnią się jednak od tych, które jeszcze 10 lat temu stały praktycznie w każdym domu. Obecnie dużą popularnością cieszą się tak zwane Smart TV. Te nowoczesne urządzenia przydadzą się w każdym domu, w którym mieszka prawdziwy miłośnik filmów. Czym zatem charakteryzują się telewizory smart?

  1. Czym jest telewizor Smart TV – różnice między zwykłymi urządzeniami
  2. Zalety telewizorów Smart
  3. Rodzaje systemów operacyjnych wykorzystywane w TV Smart
  4. Z jakich aplikacji można korzystać na telewizorach Smart?
  5. Ile kosztują telewizory Smart TV?
  6. Czy warto zainwestować w telewizor Smart?

Czym jest telewizor Smart TV – różnice między zwykłymi urządzeniami

Z wyglądu telewizor smart niczym nie różni się od zwykłego telewizora. Jednak zasadnicza różnica dotyczy obsługiwanych systemów. Tradycyjny sprzęt umożliwia tylko odbieranie sygnału nadawanego przez dostawców usług telewizyjnych (sygnał może być przekazywany za pomocą satelity, kabla lub drogą naziemną). W przypadku Smart TV użytkownik może łączyć się z internetem, korzystać z opcji Bluetooth. Poszczególne moduły pozwalające na połączenie się z siecią umożliwiaj przeglądanie stron internetowych oraz korzystanie z platform internetowych, które zawierają programy telewizyjne oraz filmy. W ten sposób telewizor staje się o wiele bardziej funkcjonalny, co doceniają użytkownicy na całym świcie. Takie modele produkują praktycznie wszystkie firmy. Można je kupić na stronie: https://www.neonet.pl/telewizory-i-rtv/telewizory.html.

Zalety telewizorów Smart

Do największych zalet Smart TV należy ich szeroka funkcjonalność. Po przełączeniu się na trym internetowy można odbierać pocztę, grać w gry, przeglądać zdjęcia, nagrywać programy. Takie urządzenie pozwala na prowadzenie wideo rozmów na dużym ekranie, co jest znacznie wygodniejsze. Producenci RTV dokładają wszelkich starań, by zachęcić konsumentów do kupna właśnie ich modelu. Dlatego niektóre sprzęty można obsługiwać przy użyciu gestów – pilot powoli staje się zbędny. Dodatkowo takie urządzenie przyda się uczniom do nauki zdalnej, a dorosłym do pracy w domu. Smart TV można wykorzystywać na wiele różnych sposobów – nie tylko jako telewizor, lecz także jako sprzęt do przeglądania stron internetowych na większym monitorze niż zwykły laptop.

Rodzaje systemów operacyjnych wykorzystywane w TV Smart

Inteligentne telewizory pracują na podstawie różnych systemów operacyjnych (trochę jak telefony). Aplikacje różnią się w zależności od producenta. Do najczęściej wykorzystywanych należą: Tizen TV, WebOS TV, Android TV. Pierwszy z wymienionych systemów można znaleźć głównie w urządzeniach marki Samsung. Taki system pozwala na korzystanie z najpopularniejszych witryn, takich jak: popularne YouTube, Netflix, HBO, Ipla czy Player. Dodatkowo można go bezproblemowo podłączyć z telefonami oraz tabletami w celu przesyłania danych multimedialnych, np. filmików, zdjęć. Druga platforma, WebOS TV, to system dedykowany telewizorom Smart LG. Jak podkreślają użytkownicy oprogramowanie jest bardzo intuicyjne, proste i wygodne w użyciu. Wyróżnia się także niezwykłą szybkością reagowania na komendy. Kolejny popularny system to znany z telefonów Android TV. Jest kompatybilny z urządzeniami takich marek jak: Sharp, Sony, Phillips. Jego zaletą jest fakt, iż obsługuje prawdopodobnie największą liczbę witryn.

Z jakich aplikacji można korzystać na telewizorach Smart?

O obsługiwanych aplikacjach trochę już wspomnieliśmy, warto jednak powtórzyć. Przede wszystkim liczba i rodzaj witryn zależy od wymienionych wyżej systemów operacyjnych. To, że na jednym telewizorze zadziała np. Netflix, nie oznacza, że na produkcie innej marki można z niego korzystać bez przeszkód. Dlatego warto przed zakupem przeczytać listę obsługiwanych witryn, aby sprawdzić czy znajdują się tam także te, które są dla nas niezbędne. Najcześciej wykorzystywane platformy to wspomniany już Netflix, YouTube, Player, HBO, TVP VOD, Ipla, Filmbox Live. To właśnie filmowe portale oglądane na telewizorach Smart podbijają serca użytkowników.

Ile kosztują telewizory Smart TV?

Koszt Smart TV różni się przede wszystkim od danych technicznych poszczególnych urządzeń. Warto bowiem pamiętać, że telewizory Smart, tak jak tradycyjne, różnią się np. matrycą, przekątną, grafiką. Te wszystkie elementy wpływają na cenę sprzętu. Mniejsze modele niezbyt znanych producentów mogą kosztować nawet poniżej 1000 zł. Warto jednak sprawdzić ich specyfikację. W przypadku telewizorów znanych marek, z technologią np. 4K i dużymi rozmiarami trzeba się liczyć z wydatkiem nawet powyżej 3000 zł.

Czy warto zainwestować w telewizor Smart?

Telewizor Smart to niezaprzeczalnie świetne urządzenie. Sprawdzi się w każdym domu, w którym mieszkają osoby będące fanami dobrych filmów wyświetlanych na porządnych ekranach. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego produktu. Sprzęt ten pozwala wykorzystać telewizor na wiele różnych sposobów, nie tylko do oglądania filmów. To właśnie Smart TV pozwala na przeglądanie zdjęć oraz przesyłanie danych.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments