Czym jest kinesiotaping i czy jest skuteczny?

Czym jest kinesiotaping i czy jest skuteczny?

zdrowie i uroda

Każdy z nas chce być zdrowy i pełen wigoru na długie lata. Niestety czasem mimo wielu starań oraz dbania o zdrowie dopadają nas bóle rożnych części ciała. Zastanawiamy się jak sobie z nimi poradzić i co zastosować aby raz na zawsze się ich pozbyć. Często pierwszą rzeczą, jaką robimy to sięgamy po tabletki przeciwbólowe.

Czym jest kinesiotaping i czy jest skuteczny?

Okazuje się jednak, że niestety działają one przez chwilę i problem na nowo powraca. Aby pozbyć się bólu raz na zawsze warto jest zastosować Kinesiotaping. Jest to bowiem metoda terapeutyczna polegająca na plastrowaniu wybranych części ciała odpowiednimi elastycznymi plastrami stworzonymi z kleju akrylowego oraz bawełny. Naklejone plastry delikatnie unoszą skórę oraz zwiększają w ten sposób przestrzeń, która tworzy się pomiędzy mięśniami, a plastrem i dzięki temu działa kinesiotaping. Właściwe przyklejenie plastra przez redukcję napięcia na receptory skórne ma także wpływ na odczuwanie bólu, jaki jest jednym z zaleceń do kinesiotapingu. Plastry zapobiegają kontuzjom, gdyż stabilizują stawy i ułatwiają przemieszczanie się mięśni względem powięzi. Kinesiotaping jest pomocny również kobietom w ciąży, aby zapobiegać powstawaniu rozstępom. Plastry zmniejszają także bóle reumatyczne, pourazowe, pooperacyjne, głowy oraz kręgosłupa. Dzięki stosowaniu plastrów nie musimy stosować również tabletek przeciwbólowych. Kinesiotaping zmniejsza i łagodzi też skurcze łydek w trakcie snu. Plastry zapobiegają także powstawaniu zmarszczek i cieni pod oczami oraz zmianom skórnym. Są również bardzo skuteczne w problemach związanych z krążeniem, gdyż dają taki sam efekt jak drenaż limfatyczny, ponieważ poprawiają krążenie i wspomagają odprowadzanie limfy. Są zatem polecane osobom zmagającym się z opuchniętymi nogami oraz kobietom po mastektomii. Plastry rozluźniają też nadwyrężone i naciągnięte mięśnie poprzez odciążenie ich. Metoda ta znalazła zastosowanie także w leczeniu chorób nowotworowych przynosząc pozytywne rezultaty. Kinesiotaping stosują w bardzo dużym stopniu także sportowcy podczas ćwiczeń, gdyż dzięki temu zmniejsza się ryzyko kontuzji.

Kinesiotaping jest więc bardzo skuteczną oraz sprawdzoną metodą na różnorakie dolegliwości. U osób, które stosowały Kinesiotaping była widoczna duża zmiana na korzyść pacjenta. Dzięki stosowaniu plastrów nie musimy faszerować się także tabletkami przeciwbólowymi, ponieważ plastry w bardzo dużym stopniu łagodzą wszelkie bóle, a co za tym idzie nasz organizm i żołądek na tym nie cierpi. Są one podobnie jak skóra rozciągliwe i przepuszczają powietrze oraz są wodoodporne dzięki czemu można je nosić nawet przez kilka tygodni, aż się same nie odkleją. Zaleca się jednak aby były przyklejane na częściach ciała, które można zasłonić ubraniami, ponieważ plastry są różnych kolorów i z daleka rzucają się w oczy. Najczęściej można je spotkać w kolorze różowym, czarnym, niebieskim oraz cielistym. Z racji tego, że są kolorowe lubią je nosić dzieci. Także jeśli przytrafi się jakaś niechciana kontuzja dziecku, to nie ma problemu aby nam ten plaster założył.

Artykuł został przygotowany we współpracy z rehab-gdansk.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments