Czym jest stomatologia estetyczna

Czym jest stomatologia estetyczna

zdrowie i uroda

Stomatologia estetyczna to gałąź stomatologii. Do stomatologa estetycznego możemy wybrać się, gdy zależy nam na tym, aby mieć piękne zęby. Na podstawie oceny wyglądu naszego zgryzu, stomatolog estetyczny zaproponuje rozwiązania, które sprawią, że będziemy mogli cieszyć się pięknymi zębami.

Czym jest stomatologia estetyczna

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

W obrębie zainteresowania specjalistów stomatologi estetycznej leży przywracanie prawidłowego wyglądu zębów. Lekarz specjalista stomatologi estetycznej ocenia, co jest przyczyną tego, że zęby wyglądają mało estetycznie i proponuje rozwiązania, które pozwalają odzyskać piękny uśmiech. Rozwiązania proponowane przez specjalistę stomatologa estetycznego zawsze dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Przyczyny brzydkiego wyglądu zębów są bowiem bardzo różne; możemy mieć brzydki uśmiech z powodu przebarwień, ale problem może wynikać również tego, że zęby mają po prostu nieładne kształty.

Zabiegi, które może zaproponować stomatologia estetyczna

Wygląd zębów można poprawić zabiegami oferowanymi przez stomatologów, którzy specjalizują się w stomatologii estetycznej. Już na chwilę obecną zabiegów, które stomatologia estetyczna może zaproponować jest całkiem sporo. Najczęściej stosowane zabiegi poprawiające wygląd zębów to:
wybielanie metodą nakładkową. Zabieg wykonywany jest samodzielnie przez pacjenta w domu. Wybielanie zębów tą metodą trwa od dwóch do czterech tygodni. Zabieg rozpoczyna się od wykonania przez stomatologa estetycznego specjalnych nakładek. Konieczne jest więc wykonanie wycisku zgryzu. Po wykonaniu nakładek lekarz umieszcza w nich żel wybielający; jest on dobierany indywidualnie w zależności od tego, jak wrażliwe ma pacjent dziąsła. Pod uwagę brane są również jego oczekiwania. Zabieg wybielania zębów metodą nakładkową może zostać wykonany tylko u osób, które mają zdrowe zęby – wszystkie ubytki muszą zostać wyleczone;
nakładanie licówek. To płatki, które lekarz nakleja na zęby, których wygląd pozostawia wiele do życzenia. Do wykonania licówek wykorzystuje się materiały kompozytowe lub porcelanę. Licówki to rozwiązanie, które może zostać zastosowane u pacjentów, którzy mają trwałe przebarwienia na zębach. Można to zastosować również w przypadku złamanego zęba. Często na licówki decydują się osoby, które mają zęby o brzydkim kształcie;
wybielanie lampą Beyond. W tym przypadku na zęby nakładany jest specjalny preparat, który następnie podświetlany jest wspomnianą lampą. Składniki, które zawiera preparat aktywują się pod wpływem emitowanego przez lampę światła. Efekt wybielający jest widoczny natychmiast, utrzymuje się on stosunkowo długo, nawet trzy lata.
Minusem zabiegów z zakresu stomatologi estetycznej jest to, że za wszystkie pacjenci muszą płacić z własnej kieszeni.

Czy są przeciwwskazania do wykonania zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej?

Większości zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej nie wykonuje się u osób poniżej 16. roku życia, kobiet w ciąży oraz u matek karmiących piersią. Przed zabiegami konieczne jest wyleczenie wszystkich ubytków.

Artykuł powstał przy współpracy z Hippolit

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments