Czym jest zaćma i w jaki sposób można ją usunąć?

Czym jest zaćma i w jaki sposób można ją usunąć?

Poradnik Klienta zdrowie i uroda

Wiele osób nie docenia swoich oczu, nim nie zacznie mieć z nimi jakiegoś problemu. Dopiero wówczas zauważamy jak wielkim są cudem i chcielibyśmy cofnąć czas, żeby zacząć o nie lepiej dbać. W wielu przypadkach jest niestety za późno, jednak dla licznego grona osób jest jednak nadzieja. I to nawet wtedy, gdy mamy do czynienia z chorobami, które jeszcze nie tak dawno nie rokowały zbyt dobrze i prowadziły nawet do całkowitej utraty wzroku. Jedną z takich chorób jest zaćma, na którą cierpi wiele osób również i w Polsce. Na szczęście w tej chwili istnieją możliwości jest usunięcia i chociaż wiele zależy tu od konkretnego przypadku, to samo istnienie takiej szansy jest niesamowite. Czym dokładnie jest zaćma i jakie są metody jej leczenia?

Czym jest zaćma i w jaki sposób można ją usunąć?

Czym jest zaćma?

Zaćma to choroba inaczej zwana kataraktą. Może być wrodzona, ale może też być nabyta i związana ze stopniową degeneracją narządów wzroku, poprzez postępujące zmętnienie soczewki. Soczewka oka zwykle jest przejrzysta i dzięki temu dobrze widzimy. Jednak w niektórych przypadkach na soczewce pojawiają się plamy i zmętniałe obszary, które utrudniają poprawne widzenie. Promienie świetle mają wówczas problem by przedostać się do siatkówki, a efektem tego są trudności z widzeniem. Choroba postępuje przez długi czas, zatem początkowo możemy niczego nie zauważać, potem odczuwać lekki dyskomfort, a jeszcze później mamy już olbrzymie kłopoty nawet w codziennym życiu. Jest to zatem jedna z tych chorób, które bardzo utrudniają poprawne, codzienne funkcjonowanie – a w dodatku trudno się przed nią uchronić. Na szczęście w tej chwili można ją leczyć!

Jak usunąć zaćmę?

Najlepiej zacząć działać jak najszybciej – dlatego ważne jest zgłoszenie się do specjalisty jak tylko zauważymy u siebie niepokojące zmiany. Każdy powinien również systematycznie zgłaszać się do okulisty na zwykłe badania kontrolne, dzięki czemu będzie można w porę zaobserwować problem. To tym ważniejsze, jeśli ktoś jest już w zaawansowanym wieku, albo gdy podobne problemy zdarzały się w rodzinie. Zaćma stanowi najczęstszą przyczynę ślepoty na świecie. Dlatego problemu nie można bagatelizować – trzeba zdobywać wiedzę na temat zaćmy i szybko działać, gdy pojawią się pierwsze jej oznaki. A sposobów na zaćmę jest wiele! Podstawowy to leczenie przez wszczepienie nowej soczewki. Brzmi groźnie i zabieg rzeczywiście nie jest prosty, jednak w tej chwili wykonuje się go dosyć powszechnie, dlatego nie ma się czego obawiać. Dziś usuwa się zresztą tylko przednią część soczewki, albo rozbija jej zmętniałe części. W dodatku wszystko jest przeprowadzane przy użyciu nowoczesnych technologii i przez specjalistów – na przykład takich, jakimi dysponuje Blikpol! To centrum, gdzie przeprowadzane są operacje zaćmy, a liczba osób zgłaszających się na zabieg najlepiej świadczy o tym, jak wielką skutecznością może się pochwalić ta klinika. Warto zresztą wejść na stronę kliniki Blikpol i zapoznać się lepiej z przedstawioną tam ofertą – wszystko jest bardzo dokładnie, szczegółowo opisane!

Artykuł powstał we współpracy z blikpol.pl

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments