Czym kierować się przy wyborze sali weselnej

Czym kierować się przy wyborze sali weselnej

Inne Pomorskie

Wesele jest istotnym momentem w życiu każdego człowieka. To moment, kiedy dwoje ludzi jednoczy się na zawsze, tworząc prawdziwą rodzinę. Zwykle chcemy świętować hucznie to wydarzenie, ciesząc się chwilą razem z bliskimi osobami – rodziną oraz przyjaciółmi. Nie chcemy za to, żeby cokolwiek zniszczyło ów piękny czas. Dlatego też bardzo ostrożnie podchodzi się do wyboru lokalu na wesele, a przyszłe młode pary czuwają nad tym, żeby wszystko zostało dopięte na przysłowiowy, ostatni guzik. I jakkolwiek są takie elementy, na jakie nie mamy wpływu (na przykład czyjaś choroba), tak na wybór sali weselnej oczywiście wpływamy sami. Trzeba to zatem zrobić z głową, rozsądnie! Czym się kierować przy wyborze sali na wesele?

Czym kierować się przy wyborze sali weselnej

Określ wielkość wesela

Najważniejsze jest określenie, jak duże wesele pragnie się wyprawić. Niektórzy chcą zaprosić całą rodzinę, choćby była naprawdę bardzo liczna. Dlatego czasem wyprawiane są wesela na 200 czy 300 osób. Przyjęło się jednak, że około 100-osobowe wesele jest tym z naprawdę uśrednioną liczbą gości i właśnie na podobną ich liczbę decyduje się najwięcej par. Wszystko oczywiście zależy od możliwości finansowych młodej pary, chociaż koszty wesela najczęściej się przynajmniej zwracają. Wiele zależy od tego jak dużą ktoś ma rodzinę, z iloma osobami utrzymuje kontakt, jak dużo ma przyjaciół, których chce koniecznie zobaczyć na ślubie… Od liczby gości, których chcemy zaprosić, uzależniony jest w dużej mierze wybór sali weselnej. Są bowiem takie miejsca, w których wiele osób po prostu się nie zmieści, a są i takie, gdzie mała liczba gości będzie generowała niepotrzebne koszty. Mogliby się oni zmieścić w mniejszej salce, a w przypadku dużej po prostu przepłacamy – w konsekwencji zaś miejsce prezentuje się zbyt pusto. Warto więc zacząć poszukiwania od ustalenia listy potencjalnie proszonych na ślub osób, a później szukać sali dostosowanej do wielkości wesela.

Dobra lokalizacja to podstawa

Lokalizacja lokalu na wesele jest bardzo istotna. Musi być niedaleko kościoła, żeby nikt się nie zgubił. Dojazd nie może też być utrudniony, a miejsc parkingowych powinno być tyle, żeby każdy z gości się zmieścił. Warto się również zastanowić, czy na pewno będzie się wyprawiać wesele w mieście z którego pochodzi panna młoda (o ile para pochodzi z dwóch różnych miejscowości). Czasem mniejsze miasto oznacza mniejsze koszty, a większe większy wybór lokali. Wyprawianie wesela w mieście rodzinnym panny młodej jest pewnego rodzaju tradycją, ale niekoniecznie trzeba ją nadal praktykować – lepiej rozsądnie podejść do tego zagadnienia.

A może Restauracja Nad Potokiem?

Przy wyborze sali weselnej liczy się również ogólny jej wygląd i możliwości aranżacyjne. Ważne, żeby można było zapewnić gościom odpowiednie smakołyki, a cały lokal młoda para mogła przystroić tak, jak tego chce. Restauracja Nad Potokiem to miejsce położone na granicy Gdańska i Sopotu, gdzie ludzie z okolicy mogą wyprawić fantastyczne wesele! Nowoczesność miesza się tam z tradycją, piękne krajobrazy z pięknymi wnętrzami, a kuchnia jest wyborna! Na pewno z wesela będą zadowoleni zarówno zaproszeni goście, jak i sama młoda para!

Artykuł został przygotowany we współpracy z restauracjanadpotokiem.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments