Dla kogo dziś jeszcze jest telewizja kablowa?

Dla kogo dziś jeszcze jest telewizja kablowa?

AGD RTV

Tradycyjna telewizja traci swoją popularność na rzecz internetu. Widać to zwłaszcza po preferencjach osób młodych. W telewizji tradycyjnej zniechęcają długie bloki reklamowe. Internet pozwala z kolei na łatwy i szybki dostęp do interesujących treści.

 

Czy to koniec telewizji kablowej i tradycyjnej?

Oczywiście, że nie. Wystarczy spojrzeć na liczbę osób w Polsce korzystających z telewizji kablowej. Szacuje się, że nawet 5 milionów Polaków posiada w swoim domu kablówkę. Popularność tej formy spędzania wolnego czasu nie spada więc. Na początku warto jednak powiedzieć czym w istocie jest telewizja kablowa.

Czym jest telewizja kablowa?

Telewizji kablowej nie można mylić z telewizją satelitarną. Do odbioru tej drugiej niezbędny jest specjalny dekoder odbierający sygnał. W przypadku telewizji kablowej jak sama nazwa wskazuje potrzebny jest odpowiednie kabel podłączony do telewizora. W większych miastach nie ma więc większego problemu z dostępem do telewizji kablowej. Sytuacja może wyglądać nieco gorzej gdy pod uwagę weźmiemy telewizję kablową na wsiach. Tutaj dostęp jest zdecydowanie bardziej ograniczony. W miastach nawet w nowym budownictwie przygotowana jest odpowiednia infrastruktura pod kablówkę.

Dla kogo kierowana jest oferta telewizji kablowej?

Kablówka z całą pewnością jest idealnym rozwiązaniem dla tych, których nie satysfakcjonuje oferta naziemnych operatorów w tradycyjnej telewizji. W tej chwili wszystkie kanały nadawane są w wersji cyfrowej. Jak się jednak okazuje liczba kanałów wynosi zaledwie 24. Kablówka daje zdecydowanie większy wybór. W Polsce istnieje ponad kilkuset operatorów. Wybór lokalnych dostawców jest więc całkiem spory.

Co oferuje telewizja kablowa?

Telewizja kablowa oferuje jednak zdecydowanie więcej niż tylko telewizję. W ramach telewizji kablowej oferowany jest również internet. Jak też twierdzą sami klienci przede wszystkim w telewizji kablowej cenią sobie to, że mają nieograniczony dostęp do najnowszych premier filmowych. W telewizji kablowej mamy również szeroki wybór kanałów sportowych, muzycznych, przyrodniczych, historycznych. Oferta kablówki może być więc dopasowana do naszych zainteresowań oraz pasji.

Telewizja kablowa spełni nasze zainteresowania

Przy wyborze kablówki dobrze jest więc kierować się swoimi własnymi zainteresowaniami. Oferta telewizji kablowej powinna spełniać nasze szerokie wymagania. Kolejna ważna kwestia to cena. Rzecz jasna dla klientów ma ona najważniejsze znaczenie. Musimy przygotować się na wydatek rzędu 50 zł za telewizję kablową oferującą pakiet podstawowy. Zdecydowanie większy wybór mają Ci, którzy decydują się na droższe pakiety powyżej 100 zł. Co najważniejsze telewizja kablowa może być sprzedawana w pakiecie z internetem i telefonem. W ten sposób można zyskać zdecydowanie niższe rachunki za dostęp do internetu oraz rozmowy telefoniczne. Warto zapoznać się z ofertą największych dostawców telewizji kablowej a wybór będzie o wiele łatwiejszy. Kablówka jest dobrym wyborem gdy wolny czas spędzamy głównie przed telewizorem.

 

Artykuł powstał przy współpracy z PanWybierak.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments