Dlaczego warto mieszkać w Trójmieście?

Dlaczego warto mieszkać w Trójmieście?

Pomorskie

Mianem Trójmiasta określane są trzy nadmorskie miasta: Gdańsk, Gdynia, Sopot. Największym miastem wśród nich jest Gdańsk. Czy w Trójmieście warto zamieszkać? Jeśli tak to, które z tych miast wybrać?

Dlaczego warto mieszkać w Trójmieście?

Dlaczego warto mieszkać w Gdańsku?

Gdańsk to centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze Polski północnej. Historia miasta liczy ponad 1000 lat. W wieku XVI Gdańsk był najbogatszym miastem Rzeczypospolitej – gdańscy mieszkanie bogacili się między innymi na handlu zbożem. Współczesny Gdańsk to nie tylko miasto, w którym jest mnóstwo cennych zabytków z przeszłości świadczących o jego świetności. Gdańsk jest siedzibą wielu wyższych uczelni, licznych zakładów przemysłowych, placówek kulturalnych. Tym, co do Gdańska przyciąga wielu turystów jest jego położenie. Jedną z największych atrakcji jest to, że leży ono nad morzem. Rynek nieruchomości w Gdańsku rozwija się bardzo dynamicznie. Świetne położenie oraz doskonała komunikacja (miasto posiada dwie obwodnice, w jego granicach położony jest port lotniczy) sprawiają, że na zamieszkanie w Gdańsku decyduje się wiele osób.

Plusy mieszkania w Gdyni

Historia Gdyni nie jest tak bogata jak historia Gdańska. Miasto jest bardzo młode, zostało zbudowane w XX-leciu międzywojennym. Szybki rozwój przed wojną Gdynia zawdzięcza budowie portu. Port rozwijał się bardzo prężnie, do Gdyni przyjeżdżało mnóstwo osób z całego kraju; wielu z nich związało się z tym miastem na stałe. W Gdyni jest duża liczba placówek kulturalnych i szkół wyższych. Plusem Gdyni jest to, że jest to miasto pełne zieleni. W granicach miasta położona jest między innymi część Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Decyzję o tym, aby zamieszkać w Gdyni podejmuje spora liczba osób. Motywem dla wielu jest to, że każdego dnia mogą spacerować po plaży.

Sopot – idealne miejsce dla zamieszkania dla tych, którzy kochają morze

Molo, słynny Monciak, nadbałtyckie plaże – to miejsca, z którymi mieszkańcom innych miast Polski kojarzy się Sopot. Miasto to położone jest pomiędzy Gdańskiem a Gdynią. To nadmorskie uzdrowisko i kurort stało się szczególnie popularne w latach 60. XX wieku, gdy w znajdującej się tam Operze Leśnej zaczęto organizować Międzynarodowy Festiwal Piosenki – obecnie Sopot Festiwal.

Dlaczego warto zamieszkać w Trójmieście?

Powodów, dla których warto zamieszkać w jednym z miast wchodzących w skład Trójmiasta jest mnóstwo. Dla młodych ludzi na pewno plusem mieszkania w Trójmieście jest duża liczba uczelni wyższych. W Trójmieście warto zamieszkać również z uwagi na to, że w miejscowościach tych powietrze jest mocno nasycone jodem; w Trójmieście świetnie czują się osoby, które mają problemy z tarczycą oraz ci, którzy bardzo często chorują na infekcje górnych dróg oddechowych. Wiele osób podkreśla, że nie zamieni Trójmiasta na inne miasto w Polsce z uwagi na to, że z okien swojego domu codziennie może patrzeć na morskie wody.

Zalet mieszkania w Trójmieście jest mnóstwo. Wiele osób jest zdania, że największa z nich to możliwość spacerowania po plaży przez cały rok.

Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments