Dlaczego warto pozycjonować swoją stronę internetową?

Dlaczego warto pozycjonować swoją stronę internetową?

Firma

Pozycjonowanie stron WWW to jedna z najpopularniejszych metod reklamy on-line. Dlaczego warto korzystać z pozycjonowania?

Dlaczego warto pozycjonować swoją stronę internetową?

Dzięki odpowiednio zaplanowanej i realizowanej reklamie on-line można uzyskać bardzo dobre rezultaty – także niskim kosztem. Jedną z najczęściej wybieranych metod promocji w sieci jest pozycjonowanie stron internetowych.

Czym jest i na czym dokładnie polega pozycjonowanie? Jakie są główne zalety tej metody reklamy on-line? Jak można z niej skorzystać?

Pozycjonowanie stron WWW – co to jest?

Pozycjonowanie stron internetowych (ang. SEO – search engine optimization) to zespół działań e-marketingowych, które skoncentrowane są na uzyskaniu jak najwyższej pozycji adresu strony WWW w wynikach wyszukiwania.

Działania w zakresie SEO są nakierowane przede wszystkim na wyszukiwarkę Google, z której korzysta znaczna większość internautów.

Pozycjonowanie stron WWW – na czym polega?

Głównym celem SEO jest wysoka pozycja adresu strony internetowej w wyszukiwarce, ponieważ to właśnie wtedy można przyciągnąć na nią najwięcej potencjalnych klientów.

Wysoka pozycja strony powoduje, że jest ona lepiej widoczna dla konkretnych słów kluczowych, które wpisywane są do wyszukiwarki internetowej.

Działania w zakresie SEO prowadzone są na różne sposoby – głównie polegają one na publikowaniu w sieci interesujących, oryginalnych treści prowadzonych na promowaną stronę. To powoduje, że jest ona postrzegana jako bardziej wartościowa przez wyszukiwarkę, a tym samym pojawia się na wyższych pozycjach. Także działania te włączają wymianę linków, katalogowanie stron.

Oprócz tego pozycjonowanie stron WWW wspierane jest przez optymalizację, która obejmuje działania prowadzone na stronie internetowej. Polegają one między innymi na zmianach w kodzie strony oraz na takiej modyfikacji jej treści strony, by była bardziej przystępna dla wyszukiwarki.

Zalety pozycjonowania stron internetowych:

  • wysoka skuteczność – pozycjonowanie stron WWW charakteryzuje się wysoką skutecznością – jest to metoda zaliczana do najbardziej efektywnych w promocji on-line
  • dopasowanie do użytkownika – reklama działa na użytkowników poszukujących konkretnych ofert zależnie od wpisanych do wyszukiwarkę słów kluczowych, co także przekłada się na jej skuteczność
  • uniwersalność – SEO to metoda promocji, która może być używana w przypadku stron internetowych o różnorodnej zawartości
  • nieograniczony zasięg – pozycjonowanie można prowadzić zarówno dla stron działających lokalnie, jak również dla tych ogólnokrajowych i globalnych
  • zwiększenie świadomości marki – promowanie strony WWW przez pozycjonowanie pozwala na uzyskanie jej większej świadomości wśród odbiorców
  • przystępne ceny – powadzenie działań w zakresie SEO jest związane z niskimi kosztami, dlatego też jest to opłacalna metoda promocji nawet w przypadku mniejszych firm

To tylko wybrane zalety związane z pozycjonowaniem stron internetowych – powodują one, że to od lat jedna z najlepszych metod e-marketingowych, która nadal jest bardzo chętnie wybierana przez właścicieli stron WWW o różnej tematyce.

Czy pozycjonowanie stron WWW ma jakieś wady?

Pozycjonowanie stron internetowych ma również określone wady. Nie przesłaniają one jednak zalet tej metody promocji.

Warto przede wszystkim zaznaczyć, że działania w zakresie pozycjonowania powinno się prowadzić stale – tylko wtedy są w stanie dać oczekiwane efekty. Zaprzestanie reklamy przez SEO spowoduje spadek pozycji adresu strony, która zostanie wyprzedzona przez strony lepiej promowane.

Również nieodpowiednio prowadzone działania SEO mogą okazać się nietrafioną inwestycją, a nawet mogą prowadzić do zablokowania strony WWW przez wyszukiwarkę Google. Właśnie dlatego reklamę tę powinno się zlecać tylko doświadczonym specjalistom.

Jak rozpocząć promowanie strony WWW przez pozycjonowanie?

Najlepiej skorzystać z dobrych usług agencji specjalizujących się w marketingu internetowym, które oferują kompleksowe wsparcie w zakresie promocji w wyszukiwarkach, w tym także w pozycjonowaniu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Online Group – Reklama w Internecie.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments