Dlaczego warto wykorzystać drewno podczas budowy domu?

Dlaczego warto wykorzystać drewno podczas budowy domu?

Aktulności

Z czego najczęściej buduje się domy? Z cegieł, klinkieru itd. Czy często wykorzystujemy drewno do budowy domu? Okazuje się, że coraz częściej drewno jest materiałem budowlanym, chętnie wykorzystywanym do powstania nowego domu. Co więcej, coraz większe grono specjalistów zaleca budowanie takich domów. Dlaczego warto wykorzystać drewno podczas budowy domu?

Czas i koszty finansowe

Mówiąc o domach z drewna, należy wziąć pod uwagę czas powstania takiej budowy, który jest zdecydowanie krótszy od domów budowanych metodą tradycyjną.

Jeżeli mamy dostęp do fachowej ekipy budowlanej i dobrych, drewnianych materiałów, to mamy szansę na to, aby całą budowę zakończyć w kilka miesięcy, gotowy do zamieszkania. Wszystko przez to, że domy drewniane do minimum ograniczają ilość prac „mokrych”. Dzięki temu praca na budowie może znacznie przyspieszyć.

Warto również dodać, że koszty, jakie przy okazji trzeba ponieść na budowę takiego domu, są zdecydowanie mniejsze, aniżeli dom budowany metodą tradycyjną. Jest to więc dobra opcja dla tych osób, które chcą mieć własny dom, ale ich finanse na ten cel w znaczny sposób są ograniczone. Dom drewniany może stać się odpowiedzią na wszystkie ich troski.

Dobra izolacja cieplna

Dzięki temu, że dom w całości jest drewniany, będzie on miał zdecydowanie lepszą izolację cieplną. Co to dokładnie oznacza? W okresie letnim nie będzie się w nim kumulowało ciężkie i nieprzyjemne powietrze. W okresie zimowym domy drewniane bardzo szybko się nagrzewają, więc istnieje również opcja, że przy sprawnie działającym ogrzewaniu uda nam się sporo zaoszczędzić.

Ważnym aspektem jest to, że domy drewniane nie potrzebują ogrzewania ścian. Domy budowane w stylu tradycyjnym na pewno tego potrzebują, więc koszty, jakie należy ponieść na ogrzewanie, automatycznie wzrastają.

Przy tej okazji warto również nadmienić, że domy drewniane są łatwe w konserwacji. Szacuje się, że dopiero po ok. 50 latach będzie trzeba wykonać jakiekolwiek prace konserwacyjne, jeżeli dom od samego początku był wykonany w dobry sposób.

„Zdrowy” dom

Drewno sprawia, że mamy do czynienia ze „zdrowym” domem. Co to dokładnie oznacza? Dzięki temu, że jesteśmy otoczeni drewnem, dookoła wytwarza się specyficzny mikroklimat, który jest korzystny dla naszego zdrowia. Może na co dzień nie mamy wielu okazji do tego, aby otaczać się naturalnym klimatem, więc drewno nam to na pewno umożliwi. W takim domu panuje inna, specyficzna, korzystna atmosfera, co jest szczególnie ważne dla osób, które zmagają się z chorobami płuc.

Przy tej okazji warto również nadmienić, że domy drewniane są bardzo łatwe w przebudowie, a do tego charakteryzują się trwałą i solidną konstrukcją, wbrew powszechnej, złej opinii. Nie straszne im żadne ciężkie warunki atmosferyczne.

Drewno to bardzo solidny materiał budowlany. Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem będzie coraz mocniej wykorzystywany w branży budowlanej przez polskie ekipy. Pozwoli to na budowę tańszych, ale za to bardzo solidnych domów jednorodzinnych dla wielu osób.

Artykuł powstał we współpracy z skladydrzewne.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments