dlaczego zamiast emotikon mam znaki zapytania samsung

Baza wiedzy

Znaleziony temat: dlaczego zamiast emotikon mam znaki zapytania samsung

Często zdarza się, że podczas pisania wiadomości na urządzeniach mobilnych zamiast emotikonów pojawiają się znaki zapytania. Jest to dość irytujące, zwłaszcza gdy chcemy wyrazić swoje emocje w tekście. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? Oto kilka porad.

Przede wszystkim, warto sprawdzić, czy nasze urządzenie obsługuje emotikony. W przypadku większości modeli Samsunga, iPhone’a czy Apple’a nie powinno być z tym problemu. Jeśli jednak mamy starszy model telefonu lub tabletu, może się okazać, że nie ma on wbudowanej obsługi emotikonów. W takiej sytuacji należy pobrać odpowiednią aplikację z App Store lub Google Play.

Kolejnym powodem, dla którego zamiast emotikonów pojawiają się znaki zapytania, może być nieaktualna wersja systemu operacyjnego. Warto więc sprawdzić, czy mamy najnowszą wersję oprogramowania i w razie potrzeby zaktualizować je.

Jeśli mimo wszystko problem nadal występuje, warto sprawdzić ustawienia klawiatury. Często zdarza się, że domyślnie ustawiona klawiatura nie obsługuje emotikonów. W takiej sytuacji należy zmienić ją na inną, która ma taką możliwość.

Innym rozwiązaniem może być ustawienie języka klawiatury na angielski (US). W ten sposób zyskujemy dostęp do większej liczby emotikonów, które są dostępne tylko w tym języku.

W przypadku iPhone’a i iPad’a warto również sprawdzić, czy w ustawieniach klawiatury nie jest wyłączona opcja „Emoji”. Jeśli tak, należy ją włączyć.

Podsumowując, jeśli zamiast emotikonów na naszym urządzeniu mobilnym pojawiają się znaki zapytania, warto sprawdzić, czy urządzenie obsługuje emotikony, czy mamy najnowszą wersję systemu operacyjnego, czy klawiatura jest ustawiona na odpowiedni język oraz czy opcja „Emoji” jest włączona. Dzięki tym prostym krokom będziemy mogli swobodnie wyrażać swoje emocje w tekstach.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: dlaczego zamiast emotikon mam znaki zapytania samsung

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments