Domowy oczyszczacz powietrza – smog i zanieczyszczenia znikną z Twojego domu!

Domowy oczyszczacz powietrza – smog i zanieczyszczenia znikną z Twojego domu!

Warto przeczytać

Każdego dnia miliony zanieczyszczeń przenikają do naszych domów. Skutecznym sposobem na pozbycie się ich jest oczyszczacz powietrza. Smog w znacznym stopniu wpływa nie tylko na nasze zdrowie, lecz także samopoczucie. Zła jakość powietrza może powodować nawet stany depresyjne. Jeśli nabędziesz dobrej jakości oczyszczacz powietrza, smog i inne zanieczyszczenia nie będą więcej zatruwać Twojego życia.

Domowy oczyszczacz powietrza – dlaczego warto w niego zainwestować?

Zastanawiasz się, dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza? Smog, spaliny, alergeny, pyły, drobnoustroje każdego dnia przedostają się do wnętrz domów i mieszkań. Dodajmy do tego kurz, farby, kosmetyki i środki czystości, będące źródłem tzw. lotnych związków organicznych. Jeśli w domu mieszka palacz, możemy dodać do tego także dym papierosowy, a jeśli zwierzak – sierść. Wszystko to wraz z powietrzem, które wdychamy, trafia do naszego organizmu. Dobry oczyszczacz powietrza eliminuje wszystkie te zanieczyszczenia i znacząco poprawia jakość naszego życia.

Dobry oczyszczacz powietrza – na co zwrócić uwagę?

Podejmując decyzję, jaki oczyszczacz powietrza kupić do domu, warto wziąć pod uwagę szczególnie dwa kryteria. Po pierwsze parametry, z naciskiem na wydajność, rodzaj wbudowanych filtrów, czujniki kontrolujące jakość powietrza oraz poziom generowanego hałasu. Wydajność, wyrażana w m3/h, mówi nam o tym, jaką ilość powietrza urządzenie jest w stanie przefiltrować w ciągu godziny. Kolejny istotny parametr to rodzaj filtrów wbudowanych w oczyszczacz powietrza. Smog, drobnoustroje, wirusy i bakterie najlepiej eliminują filtry HEPA lub filtry łączone (HEPA i filtr węglowy, usuwający lotne związki organiczne). Dobry oczyszczacz powietrza, jak ten oferowany przez markę Samsung, ma oba te filtry, a także filtr wstępny, usuwający cząsteczki zanieczyszczeń w postaci włosów czy sierści. Istotną funkcją, którą powinno mieć tego typu urządzenie, jest tryb automatyczny. Domowy oczyszczacz powietrza powinien mieć czujniki, dzięki którym urządzenie będzie samo kontrolowało aktualną jakość powietrza i dostosowywało do niej swoje ustawienia. Ostatnim ważnym parametrem jest poziom generowanego przez urządzenie hałasu. Jeśli chcemy wstawić oczyszczacz do sypialni, warto zwrócić uwagę, czy interesujący nas model ma wbudowany nocny tryb pracy.

O czym jeszcze należy pamiętać, decydując się na zakup domowego oczyszczacza powietrza?

Drugim, obok parametrów, istotnym kryterium przy podejmowaniu decyzji, jaki oczyszczacz powietrza kupić, jest cena. Chodzi tutaj zarówno o cenę samego urządzenia, jak i późniejsze kwoty eksploatacyjne, związane z poborem prądu, wymianą filtrów czy dostępnością części zamiennych w razie awarii. Często popełnianym błędem przy wyborze oczyszczacza jest sugerowanie się wyłącznie ceną sprzętu w momencie zakupu. W rzeczywistości bowiem nierzadko zdarza się, że znacznie bardziej opłacalne byłoby wydanie nieco więcej jednorazowo przy kupnie sprzętu niż późniejsze cykliczne dopłacanie, na przykład do rachunków za prąd lub wymiany filtrów. W tym momencie warto także dodać, że kupując domowy oczyszczacz powietrza, powinniśmy dobierać urządzenie do jednego pomieszczenia – salonu, sypialni lub pokoju dziecięcego, a nie do całego domu. Wewnątrz budynku urządzenie może napotkać wiele barier – kondygnacje, drzwi, meble – które utrudniają swobodny przepływ powietrza między pomieszczeniami. Dobrym rozwiązaniem może być zakup oczyszczacza do każdego pomieszczenia lub wybór takiego, który bez problemu będzie można przenosić między pokojami. Niektóre modele oczyszczaczy marki Samsung mają specjalne uchwyty lub ukryte kółka umożliwiające swobodne przesuwanie urządzenia.

Nie zwlekaj, kup domowy oczyszczacz powietrza – smog przestanie zatruwać powietrze w Twoim domu. Już dziś zacznij dbać o jakość powietrza w swoim mieszkaniu!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments