Dropzone- czyli połączenie RTS i MOBa

Dropzone- czyli połączenie RTS i MOBa

Ciekawostki Gry i konsole

Dropzone- czyli połączenie RTS i MOBa w strategii science fiction. 27 marca 2018 ujrzy światło dzienne gra Dropzone. Jest to dobrze zapowiadjące się połączenie klasycznego RTS-a z nowoczesnym podejście rogrywki typu MOBA. Sprawdź co cię czeka w bitwie na księżycu Jowisza.

Dropzone jest grą strategiczną osadzoną w konwencji science fiction. Łączy ona zalety klasycznych RTS-ów z współczesnymi grami typu MOBA. Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad drużyną trzech pilotów. Są oni dowódcami mechów bojowych typu Rig. Rozgrywka toczy się na jednym z księżyców Jowisza. Walczymy tam z obcą rasą Kavashów. Za zadanie mamy dotrzeć do źródeł energii, od których zależy przyszłość rodzaju ludzkiego.

Dropzone- czyli połączenie RTS i MOBa

Dropzone to gra ukierunkowana na pojedynki sieciowe. Tak jak napisałem łączy ona cechy klasycznych RTS-ów z elementami gier typu MOBA (Multiplayer online battle arena). Za ten tytuł odpowiedzialne jest studio Sparkypants, które powstało w 2011 roku. W skład niego wchodzą ludzie, którzy pracowali w Microprose, Firaxis i Big Huge Games. Są to twórcy tytułów takich jak Kingdoms of Amalur: Reckoning, Civilization II, Alpha Centauri oraz serii Rise of Nations.

Gra jest dostępna na komputery PC w modelu free-to-play. Polega on na dokupowaniu dodatków do gry w sytuacji, gdzie część rozgrywki jest darmowa. Akcja została osadzona w dwudziestym wieku. Przyszłość ludzkości uzależniona jest od źródła energii zwanego rdzeniem. Cały szkopuł w tym, że jedyne miejsce znane, w którym znajduje się to źródło to księżyc Jowisza o nazwie Europa. Jak się domyślacie nie będzie łatwo. Gra nie polega na poleceniu i zabraniu magicznego źródełka i cacuś fanfary i czerwone dywany. W grze trzeba będzie dać po przysłowiowej gębie parunastu złym i niedobrym Kavashom, którzy akurat wtedy kiedy biednej ludzkości brakuje źródła energii, zachciało im się atakować wspomniany księżyc. No ale nie ma to tamto, mamy czym spuścić bęcki niedobrym alienom. Kontrolujemy trzech pilotów, którzy siedzą za sterami bojowych mechów. Naszym zadaniem jest spuszczenie łomotu kosmitom i dotarcie do źródeł energii. Gra czerpie z klasycznych rozwiązań strategii czasu rzeczywistego, rezygnując jednocześnie z absolutnej podstawy RTS-a, czyli rozbudowy bazy. Zamiast tego zaimplementowano nam klasyczne rozwiązania spod gatunku MOBA, czyli potyczki taktyczne zawodników. Każdy z nich dowodzi trzema mechami. Bitwy toczą się na niewielkich mapach i trwają po około 15 minut. Głównym celem bitwy jest zdobycie znajdującego się na środku mapy rdzenia po uprzednim pokonaniu przeciwnika. Podczas walki gra generuje trzy dodatkowe zadania poboczne, które są okazją do zdobycia dodatkowych punktów. Do dyspozycji graczy oddano trzy klasy mechów:

powolnego, lecz dobrze opancerzonego Tanka,
słabszego, lecz zadającego duże obrażenia Gunnera
pełniącego rolę wsparcia Mechanika.

Naszą drużynę trzech mechów możemy tworzyć z dowolnego typu jednostek. Do nich wybieramy bohaterów z dużej ich gamy. Przed rozpoczęciem bitwy dobieramy jeszcze broń i umiejętności.

Po wybraniu wszystkich opcji zaczyna się bitwa. Zostajemy zrzuceni na jej pole ze statku transportowego. Statek ten pełni również rolę bazy naprawczej. Tak jak we wszystkich grach typu MOBA w Dropzone, mamy również prosty system rozwoju bohaterów. Nasi piloci awansują na kolejne poziomy doświadczenia, zyskując nowe zdolności.

W grze możemy grać tylko i wyłącznie w trybie multiplayer, lecz w każdej bitwie może wziąć udział tylko dwóch graczy. Prowadzą oni drużyny ludzi i kosmitów. Gra korzysta z autorskiego silnika do gry Sparkle Engine. Jest on zaprojektowany z myślą o rywalizacji sieciowej jeden na jeden. Premiera gry nastąpi 27 marca 2018.

Artykuł powstał dzięki portalowi niesamowite zwierzaki

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments