Ekologia i oszczędność: dlaczego warto sprzedać swój stary telefon?

Ekologia i oszczędność: dlaczego warto sprzedać swój stary telefon?

Polecne i promocje

Kupujesz nowy telefon komórkowy, a stary ląduje w pudełku na tyle szuflady. Z pewnością ten schemat jest Ci dobrze znany. Po upływie kilku lat przychodzi czas porządków, a używana komórka ląduje na śmietniku. W 2019 do utylizacji oddano ponad 50 mln ton urządzeń elektronicznych – w tym smartfonów. Jak możesz we własnym zakresie ograniczyć produkcję elektrośmieci, a jednocześnie oszczędzić nieco pieniędzy? Odpowiedź jest banalnie prosta – sprzedaj używany telefon!

Elektrośmieci we współczesnym świecie – dlaczego są aż tak szkodliwe?

Każdego roku w śmietnikach lądują makabryczne ilości elektrośmieci, takich jak smartfony, tablety, komputery, urządzenia elektroniczne i inne gadżety. Trzeba zaznaczyć, że ten rodzaj odpadów jest szczególnie szkodliwy dla środowiska. Dlaczego? Wynika to z faktu, iż do produkcji elektroniki używa się ogromnej ilości surowców, gazów i metali. Rozkładają się one niezwykle długo – jednak to nie wszystko.

Jeśli nie oddasz ich do specjalnego punktu odbioru odpadów elektronicznych, wylądują one na wysypisku śmieci. Nie zostaną tym samym zutylizowane w odpowiedni sposób. Tego typu odpady podczas rozkładu emitują wiele toksycznych związków, które mają skrajnie destruktywny wpływ na wszelkie formy życia – w tym oczywiście środowisko naturalne.

Jak możesz ograniczyć ilość elektroodpadów? Sprzedaj używany telefon w portalu ogłoszeniowym!

Niezwykle skutecznym sposobem na ograniczenie ilości odpadów elektronicznych jest ich sprzedaż. Co ciekawe – możesz dzięki temu zmniejszyć również ilość śmieci powstających w ogóle, chociażby w postaci opakowań do sprzętu elektronicznego. Zamiast wyrzucać używane telefony iPhone lub oddawać je do utylizacji – możesz zamieścić ogłoszenie w Internecie. Komórka trafia wtedy na rynek wtórny i jest użytkowana przez kogoś innego.

Sprzedaż starego sprzętu elektronicznego pozwala przedłużyć jego żywotność i zmniejszyć popyt na kupno nowego. Wskutek tego producenci nie wytwarzają aż tyle urządzeń – a w konsekwencji znacznie mniejsza część z nich ląduje na śmietniku. Sprzedaż używanych telefonów w Internecie niesie ze sobą jednak nie tylko korzyści ekologiczne – ale również wiele innych. Co dokładnie mamy na myśli?

Rynek wtórny elektroniki: czyli dlaczego warto sprzedać stary telefon w Internecie?

Gdy zdecydujesz się sprzedać stary telefon, tablet, komputer czy dowolne inne urządzenie na rynku wtórnym, będziesz mógł wynieść z tego szereg korzyści. Oprócz aspektu ekologicznego, takie postępowanie opłaca się również ze względu na:

  • Możliwość zarobku – na rynku wtórnym możesz bowiem uzyskać zwrot nawet 30% pierwotnych kosztów swojego telefonu!
  • Umożliwienie innym ludziom zakupu budżetowego telefonu, tabletu czy komputera
  • Pozbycie się problemu nadmiaru niepotrzebnej elektroniki, która zalega w domu
  • Możliwość zakupu nowszych urządzeń po sprzedaniu starych – dzięki ograniczeniu kosztów

Równolegle do powyższych bardzo ważny jest również aspekt ekologiczny. Jeśli jednak masz możliwość uzyskania innych korzyści, przyczyniając się jednocześnie do poprawy stanu środowiska naturalnego, dlaczego by tego nie zrobić?

Sprzedaż używanych telefonów jest nie tylko ekologiczna i opłacalna, ale dzięki portalom ogłoszeniowym i Internetowi – również banalnie prosta. Wszelkie formalności i dostawę możesz załatwić nie wychodząc nawet z domu! Polecamy skorzystanie z darmowego portalu z ogłoszeniami jak Pokato.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments