Fotelik samochodowy - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Fotelik samochodowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Warto przeczytać

Fotelik samochodowy jest obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu, w którym przewożone jest dziecko.

Fotelik samochodowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Fotelik samochodowy jest obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu, w którym przewożone jest dziecko. Jest on niezbędnym elementem, który zapewnia bezpieczeństwo małym pasażerom w trakcie podróżowania autem. Jednak, aby fotelik samochodowy spełniał swoje główne zadanie musi być on zostać w sposób odpowiedni dopasowany. Na jakie czynniki zatem zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego fotelika dla dziecka?

Jaki fotelik samochodowy wybrać?

Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem, dziecko o wzroście poniżej 150 cm powinno być przewożone w foteliku samochodowym. Na polskim rynku dostępnych jest wiele różnych modeli fotelików, co z pewnością utrudnia młodym rodzicom podjęcie ostatecznej decyzji. Produkt powinien zostać właściwie dobrany do indywidualnych cech dziecka, modelu auta oraz potrzeb opiekunów.

Przymierzając się do zakupu fotelika dużą uwagę należy zwrócić przede wszystkim na dopasowanie pod względem masy ciała dziecka, bowiem każdy z dostępnych produktów dedykowany jest do poszczególnych grup wagowych. Nie brakuje również takich modeli, które skupiają się jedynie na dobraniu fotelika do wzrostu dziecka.
Rodzice muszą mieć na uwadze fakt, iż pierwszy fotelik samochodowy po upływie kilku lat będzie trzeba wymienić na model odpowiadający bieżącej wadze i wzrostowi dziecka. Nie należy nastawiać się na zakup produktu uniwersalnego, który służyć będzie do czasu, kiedy dziecko będzie mogło podróżować bez fotelika.

Kolejny czynnik do dobór fotelika do modelu auta, wbrew pozorom montaż tego elementu nie jest prostą czynnością. Najpopularniejszy model fotelika samochodowego wyposażony jest zazwyczaj w trzy-punktowy pas montażowy, niestety prócz kłopotliwego montażu w większości przypadków konieczne jest zastosowanie innego systemu mocującego. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się ze specjalistą, który pomoże znaleźć idealny fotelik samochodowy dbający o bezpieczeństwo naszych małych pociech.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments