Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w bloku – dlaczego warto?

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w bloku – dlaczego warto?

Warto przeczytać

Ogrzewanie podłogowe cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Czym charakteryzuje się ogrzewanie podłogowe frezowane i czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Sprawdź!

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w bloku – dlaczego warto?

Frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które sprawdza się w wielu sytuacjach. Na czym polega frezowanie pod ogrzewanie podłogowe? Jakie są zalety ogrzewania podłogowego frezowanego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w bloku – dlaczego warto?

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w bloku – na czym to polega?

W celu ograniczenia kosztów ogrzewania w istniejących budynkach, często decydujemy się na instalację ogrzewania podłogowego. Frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe pozwala na sprawne i szybkie przejście z ogrzewania grzejnikowego na podłogowe. Proces ten polega na wycięciu płytkich rowków (na głębokość ok. 2 cm) w gotowej wylewce za pomocą frezarki. W wyciętych rowkach układamy rury ogrzewania podłogowego. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć hałaśliwego skuwania posadzki i kłopotów z usunięciem powstałego gruzu.

Ogrzewanie podłogowe frezowane – zalety

W przypadku chęci wymiany ogrzewania grzejnikowego na ogrzewanie podłogowe, frezowanie posadzki jest idealnym pomysłem. Istnieje wiele powodów, dla których warto postawić na frezowane ogrzewanie podłogowe. Oto największe zalety takiego rozwiązania:

  • Możliwość uniknięcia długotrwałego, hałaśliwego procesu skuwania posadzki – ogrzewanie podłogowe frezowane montowane jest w wylewce, która została już wykonana w danym pomieszczeniu;
  • Brak pyłu ze skuwanej wylewki – dzięki temu możemy zaoszczędzić czas, który zostałby poświęcony na sprzątanie;
  • Oszczędność czasu – montaż ogrzewania podłogowego metodą frezowania zajmuje maksymalnie kilka dni;
  • Brak kłopotów z usunięciem powstałego gruzu;
  • Obniżenie kosztów remontu;
  • Możliwość ułożenia podłogi bezpośrednio na ogrzewaniu podłogowym – pozwala to na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie;
  • Brak konieczności wylewania nowej posadzki na istniejące rury grzewcze, co często bywa problematyczne w przypadku małych powierzchni czy wyższych pięter;
  • Ogrzewanie podłogowe frezowane w żaden sposób nie wpływa na konstrukcję budynku, nie obciąża stropów i nie zmienia wysokości podłogi.

Gdzie można wykonać frezowanie pod ogrzewanie podłogowe?

Zastanawiasz się, gdzie można wykonać ogrzewanie podłogowe frezowane? Takie rozwiązanie możemy zastosować w każdym pomieszczeniu, w którym jest już zrobiona wylewka. Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe doskonale sprawdzi się zarówno w nowym, jak i starym budownictwie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments