gdzie android zapisuje hasła do wifi

Baza wiedzy

Znaleziony temat: gdzie android zapisuje hasła do wifi

Gdzie Android zapisuje hasła do WiFi?

Każdy z nas korzysta z sieci WiFi, a co za tym idzie, musi wprowadzić hasło, aby uzyskać do niej dostęp. Często zdarza się, że zapominamy wpisanego hasła i musimy je ponownie wprowadzić. W takiej sytuacji warto wiedzieć, gdzie Android zapisuje hasła do WiFi.

Tablet, telefon, iPhone, Apple – to urządzenia, na których możemy korzystać z sieci WiFi. W przypadku systemu Android, hasła do WiFi zapisywane są w pliku konfiguracyjnym. Aby uzyskać do niego dostęp, należy wykonać kilka prostych kroków.

1. Przejdź do ustawień WiFi

Aby uzyskać dostęp do zapisanych haseł, należy przejść do ustawień WiFi. Można to zrobić poprzez menu ustawień lub skrót w pasku powiadomień.

2. Wybierz sieć WiFi

Wybierz sieć WiFi, do której chcesz uzyskać dostęp. Po wybraniu sieci, pojawi się okno z prośbą o wprowadzenie hasła.

3. Znajdź zapisane hasło

Aby znaleźć zapisane hasło, należy wyjść z okna z prośbą o wprowadzenie hasła. Następnie należy nacisnąć i przytrzymać wybraną sieć WiFi. Po chwili pojawi się okno z opcjami, w których należy wybrać „Zapomnij sieć” lub „Zapomnij i zapomnij sieć”.

4. Znajdź plik konfiguracyjny

Po wykonaniu powyższych kroków, należy znaleźć plik konfiguracyjny, w którym zapisane są hasła do WiFi. Aby to zrobić, należy pobrać i zainstalować aplikację ES File Explorer. Po zainstalowaniu aplikacji, należy otworzyć ją i przejść do folderu „data/misc/wifi”.

5. Znajdź plik konfiguracyjny

W folderze „wifi” znajduje się plik konfiguracyjny o nazwie „wpa_supplicant.conf”. Należy otworzyć ten plik i znaleźć zapisane hasła do WiFi. Hasła są zapisane w formacie SSID i PSK.

Podsumowanie

Znalezienie zapisanych haseł do WiFi na urządzeniach z systemem Android jest bardzo proste. Wystarczy przejść do ustawień WiFi, wybrać sieć, a następnie znaleźć plik konfiguracyjny. Dzięki temu, nie musimy pamiętać wprowadzonych haseł i możemy korzystać

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: gdzie android zapisuje hasła do wifi

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments