Głośniki bezprzewodowe - opis produktów firmy JBL

Głośniki bezprzewodowe – opis produktów firmy JBL

AGD RTV Elektronika i IT

Głośniki bezprzewodowe – opis produktów firmy JBL. W tym artykule opisuje co powinien mieć dobry głośnik bezprzewodowy. Opieram się na produktach firmy JBL.

Głośniki bezprzewodowe

W dzisiejszym artykule zrobimy przegląd głośników bezprzewodowych. Podamy Wam wskazówki czym powinniśmy się kierować kupując głośnik bezprzewodowy. Sprawdźmy czy tego typu sprzęt jest użyteczny. Zajmiemy się tym, który parametr jest kluczowy i czym powinniśmy się kierować podczas zakupu głośnika bezprzewodowego. Czy ważna jest moc, czas pracy na baterii, a może jakiś inny parametr. W tym poradniku zajmiemy się porównaniem sprzętu sprzedawanego pod marką JBL.

Firma JBL istnieje od 1948 roku. Nazwa wywodzi się z inicjałów założyciela firmy Jamesa Bullougha Lansinga. Przez siedemdziesiąt lat swojego istnienia stała się ważnym graczem na rynku systemów nagłośnieniowych. Obecnie JBL jest liderem sprzedaży głośników bezprzewodowych i przenośnych. Głośniki bezprzewodowe to idealne rozwiązanie na letnią imprezę na świeżym powietrzu oraz wszędzie tam gdzie dostęp do gniazdka zasilającego jest mocno utrudniony. W dalszej części artykułu zajmiemy się przeglądem oferty firmy JBL  oraz wymienimy kryteria jakimi trzeba się kierować przy wyborze głośnika bezprzewodowego.

Pierwszym zagadnieniem jest interfejs. Musimy się określić czy porzebujemy urządzenia z interfejsem Bluetooth. Jest to zależne od naszych potrzeb, sposobu jakim chcemy używać głośnik oraz musimy zrozumieć jakie wady i jakie zalety niesie za sobą posiadanie interfejsu Bluetooth przez głośnik. Główną zaletą jest połączenie bezprzewodowe źródła dźwięku z głośnikiem. Tak więc możemy przesyłać dźwięk z dowolnego smartfona lub tabletu na głośnik. Wadą Bluetootha jest to, że przy jego użyciu szybciej zużywana jest energia zgromadzona w baterii. Szybciej jednak zużywa się bateria w źródle dźwięku niż w samym głośniku. Głośniki nawet te przenośne mają z reguły wbudowaną baterię akumulatorów większą niż w smartfonie czy tablecie. Poza tym głośnik zużywa energię tylko na odbiór i emisję dźwięku, natomiast smartfon czy tablet oprócz wysyłania i odtwarzania muzyki musi podtrzymać pracę wszystkich swoich podzespołów i zapewnić działanie systemu operacyjnego. Przykładami głośników bezprzewodowych wyposażonych w interfejs bluetooth są głośniki JBL GO i JBL GO 2. Pierwszy z nich posiada wbudowany akumulator zapewniający mu pięciogodzinną pracę. Dodatkowo głośnik może pełnić również rolę zestawu głośnomówiącego z redukcją szumów. Taką funkcję ma większość głośników firmy JBL.

Bateria czy akumulator jest niezbędnym podzespołem głośnika bezprzewodowego. Pojemność akumulatora zapewnia nam długość pracy bez konieczności podłączenia do źródła energii. Tak więc, jeżeli chcemy posłuchać muzyki na świeżym powietrzu na przykład dodczas weekendowego pikniku wtedy pojemność baterii staje się ważnym parametrem.

Głośnik JBL  Flip 4 umożliwia sparowanie z dwoma źródłami dźwięku przez bluetooth. Głośnik tem posiada akumulator o pojemności 3Ah. Pojemność ta zapewnia pracę przez dwanaście godzin bez konieczności podłączania do źródła zasilania. Głośnik ten jest zgodny z technologią JBL Connect +. Technologia ta pozwala na połączenie ze sobą nawet stu głośników. Przydatne przy tworzeniu tak zwanej ściany dźwiękowej.

Obecność akumulatora w głośniku bezprzewodowym ma swoje dodatkowe zalety. Niektóre głośniki JBL są wyposażone w możliwość ładowania urządzeń mobilnych. Jednym z takich głośników jest JBL Charge 3. Głośnik ten ma akumulator o pojemności 6Ah. Zapewnia to dwadzieścia godzin ciągłego odtwarzania muzyki. Może on też naładować nasz smartfon kosztem oczywiście długości swojej pracy. Głośnik może działać jak powerbank dla smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Dzięki temu rozwiązaniu możemy dłużej słuchać muzyki. Jest to przydatne w plenerze, gdzie nie ma gniazdek elektrycznych. Możliwość doładowania źródła muzyki jest w takim razie dodatkowym atutem urządzenia.

Jeżeli JBL Charge 3 ma dla nas za mały akumulator warto wybrać w takim przypadku JBL Extreme. Głośnik ten posiada akumulator o pojemności 10Ah. Dodatkowo głośnik ten może ładować dwa urządzenia jednocześnie.

Głośniki bezprzewodowe są głównie używane podczas imprez plenerowych. Urządzenia takie muszą być odporne na zmiany pogody. Mały przelotny deszczyk nie zespsuje imprezy, ale może zrobić to ze sprzętem. No chyba, że ten ostatni jest wodoodporny. Większość głośników produkowanych przez JBL jest zbudowana w standardzie IPX7. Standard ten zapewnia trwałość urządzenia nawet po zmoczeniu przez przelotny deszczyk czy rzęsistą ulewę, a nawet nie zniszczy głośnika przypadkowe wpadnięcie do basenu.

JBL Boombox to sprzęt dla tych, którzy lubią głośne granie i potrzebują dłuższego czasu pracy głośnika. Głośnik ten jest wodoodpormy i posiada akumulator o pojemności 20Ah. Taka bateria zapewnia nieprzerwaną pracę przez ponad dobę. Głośnik może również ładować dwa smartfony jednocześnie. Model JBL Boombox jest wyposażony w technologię JBL Connect +, a więc możemy połączyć ze sobą sto głośników. No to jak? Czas na imprezę!

 
Artykuł powstał dzięki portalowi Tablety Tani
 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments