Grzałki do akwarium

Grzałki do akwarium

Ciekawostki

Zakładając pierwsze akwarium, kupujemy wszystkie najpotrzebniejsze części: zbiornik, oświetlenie LED, filtry, napowietrzacze, podłoże, dekoracje i inne akcesoria. Trochę tego jest prawda? Początkującym akwarystom może być naprawdę ciężko dopasować wszystkie to elementy i o niczym nie zapomnieć. Czy grzałka również należy do niezbędnego wyposażenia? Zapraszamy do lektury!

Wyposażenie akwarium

Nie potrafimy wyobrazić sobie akwarium bez oświetlenia – w końcu lampy nie tylko stymulują wzrost roślin, ale także podkreślają kolory stworzeń wodnych. Potrafimy jednak zrezygnować z grzałki do akwarium, bo wydaje nam się niepotrzebna. Nic bardziej mylnego! Każdy gatunek rybek, płazów czy innych wodnych organizmów ma sprecyzowane wymagania odnośnie środowiska życia. Decydując się na hodowlę konkretnych gatunków, musimy wziąć pod uwagę ich potrzeby. Jedną z najważniejszych jest właśnie temperatura. Woda, która jest zbyt ciepła bądź zimna, może prowadzić do chorób, a nawet śmierci naszych małych podopiecznych. Aby temu zapobiec, potrzebujemy grzałki, która utrzymuje odpowiednią temperaturę wody. Bez niej bardzo ciężko jest zapewnić mieszkańcom akwarium odpowiednie warunki. Po zainstalowaniu grzałki kluczowe jest dopasowanie jej mocy do wielkości akwarium. Na stronie AQUAEL.pl bardzo szybko znajdziemy informacje niezbędne do prawidłowego zakupu grzałki.

Rodzaje grzałek do akwarium

Na rynku mamy dość duży wybór różnego rodzaju grzałek do akwarium. Najpopularniejsze z nich to:

  • grzałka elektryczna (uniwersalna) – polecana dla osób rozpoczynających przygodę z akwarystyką. Jej jedyną funkcją jest grzanie wody, warto więc obok niej umieścić filtr do wody. Wystarczy na początek, jednak przy rozbudowie akwarium warto byłoby ją wymienić na bardziej funkcjonalną.
  • grzałka filtrowa – tego typu grzałka do akwarium oprócz nagrzewania akwenu, filtruje również wodę. Usuwa ze zbiornika zanieczyszczenia i bakterie zapewniając stworzeniom morskim czyste otoczenie. Tego typu produkt spełnia dwie funkcje, jest więc bardzo ekonomiczny.
  • grzałka z termostatem – reguluje temperaturę wody i dostosowuje ją do wymagań wodnych stworzeń czy też roślin hodowanych w akwarium. W zależności od temperatury w zbiorniku sama włącza się i wyłącza, dzięki czemu jest energooszczędna. Stanowi bezpieczne rozwiązanie dla każdego rodzaju akwarium.
  • grzałka podżwirowa – jest bardzo podobna do grzałki elektrycznej (uniwersalnej), różni ją jedynie sposób mocowania. Tego typu grzałkę (jak sama nazwa wskazuje) montujemy na dnie akwarium, pod kamieniami i żwirem. Dzięki temu zbiornik wygląda estetycznie i nie zakłóca wyglądu akwarium.

Wybierając grzałkę, musimy zwrócić uwagę na jakość jej wykonania. Tworzywo, z którego jest zrobiona, powinno być wodoszczelne i posiadać odpowiednie atesty. Tego typu grzałkę do akwarium znajdziemy na stronie AQUAEL.pl.

Artykuł został przygotowany przez firmę AQUAEL oferującą zestawy akwariowe i lampy LED najwyższej jakości.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments