Ile kosztuje pracownik z agencji pracy tymczasowej i od czego zależy cena?

Ile kosztuje pracownik z agencji pracy tymczasowej i od czego zależy cena?

Aktulności

Agencja pracy tymczasowej cieszy się bardzo dużą popularnością. Nie ma się temu, co dziwić, gdyż może ona zaoferować pomoc wielu firmom, jak i ludziom poszukującym pracy. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej, warto zastanowić się nad tym, jakie korzyści dla przedsiębiorstwa niesie taka współpraca. Dobrze byłoby także dowiedzieć się, z jakim kosztem wiąże się zatrudnienie pracownika.

Dlaczego właściwie agencja pracy tymczasowej?

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej, warto zastanowić się nad tym, jakie korzyści związane są z tego typu rozwiązaniem. Na pewno nie będziemy musieli wówczas prowadzić rekrutacji. Wbrew pozorom, rekrutacja jest procesem dość żmudnym i wyczerpującym. Nie zawsze ma ją również kto poprowadzić. Agencja pracy tymczasowej zajmie się tym za nas. Co więcej, znajdzie pracownika, którego kwalifikacje i doświadczenie będą odpowiadały na potrzeby naszej firmy.

Agencja pracy tymczasowej weźmie również odpowiedzialność za szereg formalności związanych z przebiegiem rekrutacji oraz z zatrudnianiem nowych pracowników. Co ciekawe, dzięki agencji pracy tymczasowej możemy w dość łatwy sposób pozyskać pracownika z zagranicy.

Jaki koszt wiąże się z zatrudnieniem pracownika z agencji pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej to miejsce, w którym zatrudnienia nierzadko poszukują osoby młode, czasem studenci. Nie oznacza to jednak, że zatrudnienia w takich miejscach nie poszukują osoby doświadczone i wykwalifikowane. Koszty powiązane z zatrudnieniem konkretnego pracownika mogą być więc bardzo różne. Na pytanie o to, jaki koszt wiąże się z zatrudnianiem pracowników z agencji pracy tymczasowej, nie da się więc udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Warto zaznaczyć, że przedsiębiorca może zatrudnić pracownika z agencji pracy tymczasowej na podstawie umowy zlecenia, a także na podstawie umowy o pracę. Ponadto, na rzecz agencji pracy, która znalazła dla nas pracownika, będziemy musieli zapłacić pewną prowizję. Wysokość tej prowizji jest zależna od różnych czynników.

O czym pamiętać wybierając agencję pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej to miejsce, w którym na pewno warto poszukiwać pomocy. To doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla firm, które mają problemy ze znalezieniem pracowników. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby przy wyborze agencji pracy tymczasowej brać pod uwagę różne kryteria. W przeciwnym bowiem razie możemy nie być zadowoleni z dokonanego przez nas wyboru.

Dobrze byłoby więc poczytać opinie klientów na temat poszczególnych agencji pracy tymczasowej. Im większa liczba pozytywnych opinii na temat danej agencji, tym większe prawdopodobieństwo tego, że uda nam się znaleźć dobrego partnera do współpracy. Należy unikać agencji pracy tymczasowej, która posiada mnóstwo negatywnych opinii. Współpraca z taką agencją może bowiem nie układać się po naszej myśli. Ponadto, należy pamiętać o tym, że im większe miasto, tym zazwyczaj wyższą prowizję pobierają agencje pracy tymczasowej.

Artykuł powstał we współpracy z atlaswork.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments