Ile zarabia programista stron internetowych?

Ile zarabia programista stron internetowych?

Warto przeczytać

Zarobki w branży IT są naprawdę wysokie, szczególnie jeśli chodzi o programistów stron internetowych oraz aplikacji webowych. Chcesz dowiedzieć się, czy warto zostać programistą, chociażby ze względu na średnie zarobki na tym stanowisku? Musisz wiedzieć, że finalne dochody zależą nie tylko od doświadczenia, ale także wybranego języka programowania. W poniższym wpisie znajdziesz krótkie przedstawienie dochodów programistów w Polsce i na świecie.

Programista stron internetowych Polska vs Świat – jak to wygląda w liczbach?

Jeśli chodzi o to, ile zarabia programista stron internetowych w Polsce, sytuacja wygląda następująco:

  • junior – ok. 7000 złotych brutto,
  • mid – ok. 12-15 tys. złotych brutto,
  • senior – do 30 tys. złotych brutto.

Oczywiście powyższe dochody są średnie dla całej Polski i zależą przede wszystkim od doświadczenia danego programisty, wykorzystywanych języków programowania (najczęściej Java), a także sposobu zatrudnienia przez pracodawcę. Jak widać, w Polsce nawet na stanowiskach początkowych można zarobić całkiem dobre pieniądze, które będą wystarczające do prowadzenia życia na godziwym standardzie.

W porónaniu do zarobków programistów stron internetowych na świecie, Polska wypada raczej kiepsko. Dlaczego? Otóż roczne zarobki najlepszych specjalistów w tej dziedzinie osiągają pułap nawet prawie do miliona złotych rocznie. To naprawdę ogromne kwoty, które oczywiście mają przełożenie na poziom zaangażowania danych osób w swoją pracę.

Od czego zależą zarobki programisty stron www?

Wyróżniamy kilka czynników, które wpływają na wysokość zarobków danych specjalistów zajmujących się programowaniem stron internetowych w Polsce i na świecie. To przede wszystkim takie aspekty, jak:

  • doświadczenie,
  • umiejętności,
  • odbyte kursy i szkolenia,
  • forma zatrudnienia, np. umowa o pracę lub B2B,
  • podstawowy język programowania służący do pracy.

Można śmiało powiedzieć, iż obecnie najbardziej pożądaną grupą programistów są Ci zajmujący się tworzeniem stron www i aplikacji webowych w Java. To dość innowacyjny język programowania kompatybilny z licznymi wtyczkami oraz gotowymi skryptami, które można zaimplementować na nowoczesnych serwisach internetowych – szczególnie tych tworzonych od podstaw.

Czy warto zostać programistą stron internetowych? Zarobki to nie wszystko!

Zdecydowanie warto postawić na rozwój zawodowy jako programista stron internetowych. Branża IT daje praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju, szansę na pracę z dowolnego miejsca na ziemi, a także na naprawdę wysokie dochody, które w innych branżach są wręcz nieosiągalne.

Wystarczy, że masz zdolności analityczne, lubisz naukę i odbędziesz profesjonalne kursy i szkolenia związane z nauką języków programowania. Jako specjalista z wieloletnim doświadczeniem i znajomością co najmniej kilku języków programistycznych, zaczniesz zarabiać ogromne pieniądze i to za pracę, którą naprawdę można polubić.

Artykuł przygotowany przy współpracy z 4rtweb.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments