Implantologia stomatologiczna – jak przygotować się do zabiegu?

Implantologia stomatologiczna – jak przygotować się do zabiegu?

zdrowie i uroda

W tej chwili medycyna naprawdę stoi na wysokim, bardzo rozwiniętym poziomie, a kolejne odkrycia pozwalają nam jeszcze lepiej dbać o swoje zdrowie – w tym również o zdrowie zębów. Dawniej – chociaż proste protezy wykonywano już przed wiekami – nie do pomyślenia było tak dobre ich przyszykowanie jak to ma miejsce dziś. W tej chwili możliwe jest założenie implantów, które będą nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Są tak samo wygodne w użytkowaniu i prezentują się innym tak samo dobrze. Nie trzeba się zatem obawiać znaczących spojrzeń, współczucia, a być może nawet śmiechu czy ubolewania innych nad stanem swojego uzębienia – wystarczy tylko zdecydować się na wizytę w profesjonalnej klinice stomatologicznej. Implantologia stomatologiczna jest w tej chwili niezwykle popularna i na zabieg zgłasza się mnóstwo osób. Nie wszyscy jednak wiedzą jakie są kolejne zasady postępowanie przed samym zabiegiem, jak i po nim. Jak przygotować się do zabiegu?

Implantologia stomatologiczna – jak przygotować się do zabiegu?

Czym jest implantologia stomatologiczna?

Implantologia jest nauką zajmującą się wprowadzaniem implantów do żywego organizmu. Mają one na celu zastąpienie naturalnych elementów ciała, które są wadliwe, działają w niewłaściwy sposób, albo też zostały utracone, czy też w ogóle się nie rozwinęły. W przypadku implantologii stomatologicznej chodzi o odbudowę uzębienia. Dzięki temu można uzyskać odpowiednie efekty estetyczne, jak również ułatwić codzienne funkcjonowanie, które przy problemach z mechaniką narządu żucia mogłoby sprawiać olbrzymie problemy.

Jak przygotować się do założenia implantów?

Implantologia stomatologiczna pozwala uzupełnić braki w uzębieniu przy użyciu tytanowych wszczepów śródkostnych. Oczywiście, wszystko zaczyna się od przeprowadzenia gruntownych badań, a o ich wynikach pacjent jest na bieżąco informowany. Zdarza się bowiem, że z różnych przyczyn zabieg nie może być u konkretnej osoby przeprowadzony. Jeśli jednak wszystko przebiegnie w sposób pozytywny, pacjent informowany jest o możliwościach jego leczenia – i o tym, jakie będą jego koszty. Oczywiście, lekarz zawsze przekazuje także informacje o odpowiednim przygotowaniu się do zabiegu założenia implantów, jednak nie wszyscy w emocjach zapamiętują te informacje. Warto zatem je krótko przypomnieć:
– należy dbać o higienę jamy ustnej
– na wszelki wypadek warto przeprowadzić badania dodatkowe, w tym morfologie krwi, test krzepliwości czy test obciążenia glukozą
– uważać przy jedzeniu i szczotkowaniu zębów, by nie uszkodzić błony śluzowej w miejscu późniejszego wykonania implantu.

Zakładanie implantów w Premium Clinic

Zabieg wszczepienia implantów powinien być wykonywany w odpowiednim miejscu, przez profesjonalistę. Dzięki temu można mieć pewność, że przebiegnie on w sposób poprawny i zwiększa się szansa na przyjęcie przez organizm implantu. Premium Clinic zajmuje się leczeniem implantologicznym – i zresztą innymi formami leczenia, związanymi z szeroko pojmowaną stomatologią. Profesjonalizm, nowoczesny sprzęt, rozsądne ceny – to wielkie zalety tego wyjątkowego miejsca.

Artykuł powstał we współpracy z premium-clinic.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments