Inhalator dla dorosłych - jaki wybrać?

Inhalator dla dorosłych – jaki wybrać?

zdrowie i uroda
Wszystko co musisz wiedzieć na temat inhalatorów dla dorosłych

Inhalator dla dorosłych – jaki wybrać?

Inhalatory zyskują coraz większą popularność. Wiele osób sięga po nie, gdy ma problemy z zatokami, drogami oddechowymi czy ze zwykłym przeziębieniem. Co warto wiedzieć na temat inhalatorów dla dorosłych? Przygotowaliśmy kilka informacji.

Czy jest inhalator i jakie są zalety inhalacji?

Po inhalatory sięgają już nie tylko astmatycy. Inhalacja wielu osobom pomogła pozbyć się bólu zatok, uporczywego kaszlu, kataru i innych dolegliwości.

Bardzo istotną zaletą inhalacji jest to, że umożliwiają one dostarczenie leku bezpośrednio do miejsc podrażnionych i chorobowo zmienionych. Co za tym idzie, lek działa szybciej, a osoba, która poddała się inhalacji szybciej odczuwa ulgę.

Inhalatory pneumatyczne i ultradźwiękowe

Możemy wyróżnić dwa rodzaje inhalatorów dla dorosłych – inhalatory pneumatyczne i ultradźwiękowe. Jakie są różnice pomiędzy nimi? Poniżej krótkie wyjaśnienie.

Inhalatory pneumatyczne wytwarzają aerozol za pomocą sprężonego powietrza. Są bardzo uniwersalne, za ich pomocą można bez problemów podawać różne rodzaje leków – zarówno leki wykrztuśne, jak i antybiotyki czy sterydy. Inhalatory pneumatyczne doskonale sprawdzają się w gospodarstwach domowych.

Inhalatory ultradźwiękowe wytwarzają aerozol za pomocą ultradźwięków, powstały aerozol jest dość gęsty i trwały, dzięki czemu czas inhalacji jest dość krótki. Ten typ inhalatorów wykorzystywany jest między innymi do nawilżania dróg oddechowych, często stosowany jest też w leczeniu mukowiscydozy. Kolejną zaletą takich inhalatorów jest to, że pracują bardzo cicho i są praktycznie niesłyszalne. Warto tutaj wspomnieć o tym, że inhalatory ultradźwiękowe nie nadają się do stosowania wszystkich rodzajów lekarstw, za pomocą omawianych urządzeń na przykład nie mogą być podawane antybiotyki oraz glikokortykosteroidy.

Inhalatory dla dorosłych – zalety

Dostępnych jest bardzo wiele modeli inhalatorów w szerokim przedziale cenowym.

Co ważne, bez trudu znajdziemy modele niewielkie, które nie zajmą w naszym domu wiele miejsca. Większośc urządzeń pracuje cicho, ponadto, maseczki umożliwiające inhalację zazwyczaj wykonane są z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału, co zwiększa komfort osoby, która przeprowadza inhalację. Ponadto, urządzenia są intuicyjne w obsłudze, często mają nie tylko trwałą, ale również miłą dla oka obudowę.

Inhalatory dla dorosłych

Inhalatory dla dorosłych cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Osoby, które pracują, wychowują dzieci i mają mnóstwo różnych obowiązków nie mają czasu na chorobę. W przypadku infekcji chcą szybko się jej pozbyć i to najlepiej domowymi sposobami, właśnie wtedy porządny inhalator może być wielką pomocą.

W naszym artykule skupiliśmy się na inhalatorach dla dorosłych, ale dopowiemy jeszcze, że zakupić można również inhalatory dla dzieci.

Ceny inhalatorów

Inhalatory dostępne są w dość szerokim przedziale cenowym. Porządny model kupimy już za 100 złotych, ale dostępne są też urządzenia za 200, 300 czy 1000 złotych. Warto dokładnie rozważyć wybór modelu, a w razie potrzeby skorzystać z pomocy specjalisty, który z pewnością doradzi nam w wyborze tego najlepszego dla nas. Często też pojawiają się promocje, dzięki którym model, który będzie nam służył całymi latami możemy kupić po niższej i bardzo korzystnej cenie.

Źródło: oromed.pl

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments