Jak dbać o swój smartfon?

Jak dbać o swój smartfon?

Warto przeczytać

Smartfony to urządzenia, bez których nie wyobrażamy sobie już życia! Ten niewielkich rozmiarów sprzęt łączy w sobie funkcje telefonu komórkowego, aparatu czy nawet komputera! Dzięki niemu z łatwością możesz komunikować się ze światem! Jest przydatny dosłownie wszędzie – w pracy, w domu, w szkole… jak zatem dbać o niego, aby dłużej Ci posłużył?

Nie wyobrażasz sobie swojego życia bez telefonu? Nie tylko Ciebie przeraża jakakolwiek wizja usterki Twojego ukochanego urządzenia! Najczęściej spotykane awarie to usterki ekranu czy baterii. Niestety, w tym przypadku nie ma co liczyć na to, że naprawisz telefon w ramach gwarancji. Zobacz, co warto robić, aby przedłużyć okres korzystania z urządzenia.

Dbaj o baterię!

Bateria w Twoim telefonie, tak jak każdy akumulator jest narażona na negatywne czynniki atmosferyczne – upały czy mrozy. Urządzenie powinno być trzymane w temperaturze pokojowej. Staraj się, więc nie zostawiać telefonu na parapecie, gdzie jest narażone na szkodliwe promienie słoneczne. Staraj się też unikać miejsc, które charakteryzują się wysoką wilgotnością powietrza.

Błędnie też sądzi się, że baterię smartfonu należy sformatować. Pozostawianie telefonu, aby się ciągle ładował, jest szkodliwe i obniża żywotność akumulatora. Długotrwałe podpinanie telefonu do ładowania szkodzi akumulatorowi! Lepiej ładować telefon krótko i raczej nie ładować do poziomu 100%.

Wybieraj oryginalne części

Twoja bateria przestała ładować? Wymień ją na oryginalną! Wystrzegaj się tańszych, chińskich podróbek. Na ogół nie jest to nawet duży koszt! Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.

Podobnie jest w przypadku ładowarki. Znane są przypadki, gdy brak oryginalnych części było powodem poważnych uszkodzeń urządzenia. Zdarzają się nawet wybuchy baterii! W takim przypadku na pewno nie możesz liczyć na gwarancję.

Ekran wymaga specjalnej troski!

Naprawa uszkodzonego ekranu często jest sprawą niezwykle kosztowną i nieopłacalną. Warto zatem otoczyć go specjalną opieką. Stawiaj zatem przede wszystkim na noszenie telefonu w futerale, który skutecznie ochroni go przed upadkami. Oprócz tego nie zapominaj o tym, aby przykleić ochronne szkiełko. Taka folia kosztuje od kilku do kilkunastu złotych, a może ci oszczędzić wielu większych wydatków.

Sklep ze smartfonami – szukaj w Internecie!

Poszukujesz odpowiedniego dla siebie smartfonu? Warto zapoznać się z ofertą www.e-smartphone.pl. To sklep ze smartfonami, który oferuje wspaniałe telefony i akcesoria w atrakcyjnych cenach. Zamówienia realizowane są błyskawicznie, a oferowany towar jest najwyższej jakości. Podczas wyboru telefonu możesz skorzystać z doradztwa prawdziwych fachowców. Masz szansę znaleźć tu swój wymarzony smartfon!

Więcej informacji: https://e-smartphone.pl/pl/c/Telefony/15

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments