Jak powstaje siatka zgrzewana?

Jak powstaje siatka zgrzewana?

Polecne i promocje

Siatka zgrzewana to jeden z najpopularniejszych materiałów ogrodzeniowych, którego popularność wynika z łatwości użycia (montażu), trwałości oraz odpowiedniego stosunku jakości do ceny. Jej wykorzystanie nie ogranicza się jednak wyłączenie do ogrodzeń, co sprawia, że spotkać można ją praktycznie wszędzie. Jak powstaje siatka zgrzewana? Gdzie się ją stosuje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak powstaje siatka zgrzewana?

Siatka zgrzewana to unowocześniony typ siatki plecionej, który charakteryzuje się większą sztywnością, a co za tym idzie wytrzymałością. Jest to możliwe dzięki temu, że siatka stalowa zgrzewana powstaje w wyniku zgrzania poszczególnych drutów w miejscach ich wzajemnego krzyżowania się. Oczywiście jest to wykonywane maszynowo, co automatyzuje cały proces powstawania siatki. Gotowe elementy (przęsła) poddawane są cynkowaniu, co zabezpiecza je przed korozją. Siatka zgrzewana ocynkowana może być sprzedawana i wykorzystana w tej postaci, ale znacznie częściej poddawana jest jeszcze procesowi malowania proszkowego. Nadaje ono siatce wybrany przez klienta kolor oraz zabezpiecza ją przed działaniem niskich i wysokich temperatur oraz promieni słońca.

Czym charakteryzuje się siatka zgrzewana?

Jak już wspomniano siatka ogrodzeniowa zgrzewana charakteryzuje się większą sztywnością niż siatka pleciona. Bezpośrednio przekłada się to na wytrzymałość całej konstrukcji ogrodzenia, jednak należy pamiętać, by właściwie zamontować słupki do siatki zgrzewanej. Muszą być one nie tylko solidne, ale również odpowiednio zabetonowane i ustawione w linii prostej co umożliwi prawidłowy i szybki montaż przęseł. 

Co jeszcze wyróżnia siatkę zgrzewaną? Przede wszystkim różnorodność kolorystyczna oraz projektowa. Specjalistyczne maszyny są w stanie wyprodukować przęsła o różnych wymiarach, które będą różniły się od siebie również wielkością oczek. Przykładem może być siatka hodowlana zgrzewana, która charakteryzuje się zazwyczaj znacznie mniejszymi oczkami, co zapobiega wydostaniu się nawet małych zwierząt, czy ptaków. Docenić warto również różnorodność kolorystyczną, co jest wynikiem procesu powlekania. Jest on wykonywany nie tylko w celu zabezpieczenia trwałości siatki, ale również po to, by ogrodzenia z siatki zgrzewanej były estetyczne i atrakcyjne wizualnie.

Siatka zgrzewana – przykłady zastosowania

W poprzednich akapitach wspomniano, że siatka nierdzewna zgrzewana wykorzystywana jest najczęściej w ogrodzeniach oraz jako siatka hodowlana. W tym drugim przypadku powstają z niej zarówno zagrody dla zwierząt, jak i specjalne klatki. Gdzie jeszcze można znaleźć siatkę zgrzewaną? Praktycznie wszędzie, ponieważ może posłużyć m.in. do wydzielenia boksów w magazynach lub szatniach, stworzenia regałów metalowych, czy sklepowych półek. Przykładów zastosowania może być jednak znacznie więcej, ponieważ można z niej wykonać również ogrodowe ozdoby, czy drobne dekoracje do domu.

Siatka zgrzewana to wysokiej jakości materiał, który sprawdza się w wielu sytuacjach. Technologia produkcji sprawia, że jest odpowiednio sztywny, a co za tym idzie o wiele lepszy niż tradycyjna siatka pleciona.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments