Jak wybrać dobry kantor wymiany walut online?

Jak wybrać dobry kantor wymiany walut online?

Gospodarka i finanse

Oferta kantorów internetowych jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla potencjalnych klientów, którzy potrzebują szybkiej wymiany posiadanych środków na obcą walutę. Tego rodzaju serwisów pojawia się na polskim rynku coraz więcej, co znacząco utrudnia wybór najlepszej propozycji.

Jak wybrać dobry kantor wymiany walut online?

Konkurencja jest spora, dlatego każda firma stara się jak najlepiej spełnić oczekiwania użytkowników. Wybierając kantor online, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników – związanych m.in. z wysokością kursów i opłat, a także bezpieczeństwem.

Porównanie kursów walut i spreadów walutowych

Jednym z największych atutów kantorów internetowych są bardzo korzystne kursy. Samodzielne zestawianie ofert poszczególnych firm może się wydawać nieco żmudnym i nie wartym zachodu przedsięwzięciem. Warto jednak poświęcić przynajmniej trochę czasu i prześledzić zestawienia najpopularniejszych kantorów internetowych, aby sporo zaoszczędzić. Na stronie każdego kantoru internetowego znaleźć można tabelę z aktualnymi kursami walut, a także sprawdzić częstotliwość odświeżania tych danych. Równie istotne znaczenie ma spread – różnica między kursem kupna, a kursem sprzedaży danej waluty. Im wartość ta jest niższa, tym mniej zarabia na konkretnej wymianie pośrednik. W przeciwieństwie do kursów, spread nie ulega aktualizacji co kilka sekund. Stanowi więc dla klientów dobry punkt odniesienia przy wyborze konkretnej firmy.

Opłaty i prowizje

Ze względu na dużą konkurencyjność, rynek kantorów internetowych oferuje klientom wiele usług za darmo. Znalezienie firmy pozwalającej na bezpłatne założenie i prowadzenie konta nie powinno stanowić żadnego problemu. Istotnym aspektem jest wysokość prowizji. Nie można całkowicie ich wykluczyć, jednak zwykle obecne są głównie na platformach obsługujących wymianę walut bezpośrednio między użytkownikami serwisu. Aby mieć pewność realizacji przelewów walutowych za darmo, warto zwrócić uwagę na listę banków współpracujących z danym kantorem. Należy wybrać tę platformę, która pozwali na bezproblemową obsługę rachunku posiadanego przez użytkownika. Kompatybilność z bankiem daje też pewność błyskawicznego zrealizowania transakcji. W przeciwnym wypadku waluta może być wymieniana znacznie dłużej, a na dodatek naliczona zostanie opłata.

Poziom bezpieczeństwa

Kantor internetowy pozwala na dokonywanie transakcji o charakterze finansowym, w związku z czym musi zapewniać użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przed realizacją pierwszej wymiany walutowej, warto sprawdzić poszczególne systemy zabezpieczeń danego kantoru online. Powinny one spełniać wszystkie procedury wymagane prawem. Ważne jest także objęcie kantoru internetowego monitoringiem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Nie wszystkie informacje związane z bezpieczeństwem sprawdzić można w zakładce zamieszczonej na stronie serwisu. Warto więc dokładnie zweryfikować, co na temat danego kantoru internetowego sądzą inni użytkownicy. W tym celu wystarczy przejrzeć fora internetowe związane z tematyką finansów oraz pożyczek online.

Współpraca:
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Ekantor.pl – uczciwa wymiana walut online.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments