W niektórych momentach chcemy w sposób szczególny zadbać o prywatność. Stworzyć intymne, komfortowe warunki nie tylko dla siebie, ale i naszych klientów lub gości. Zaglądający z zewnątrz przechodnie, czy zerkający przez szklaną ścianę koledzy z pracy mogą dekoncentrować nas w codziennych obowiązkach. Rozwiązanie tego problemu zapewnią nam folie prywatyzujące – folie mrożone oraz folie mleczne na okna. Czym się charakteryzują oraz które z nich wybrać do swoich wnętrz?
Folie mrożone i folie mleczne – gdzie wykorzystać folie prywatyzujące na okna?
Jeśli chcemy odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń oraz uniemożliwić innym podglądanie nas w pracy lub domu, z pomocą przychodzą niedrogie, jednak w 100% skuteczne folie prywatyzujące – folie mrożone (szronione) oraz folie mleczne (folie białe). Są to folie matujące, które po naklejeniu na szybę zasłaniają nasze wnętrza, zapewniając pożądaną prywatność. Musimy jednak pamiętać, że działają one w dwie strony. Oznacza to, że my również przestajemy widzieć to, co dzieje się poza szybą naszego lokalu, miejsca pracy, czy mieszkania.
Folie prywatyzujące do biur, gabinetów, lokali
Folie mleczne i folie mrożone to przede wszystkim artykuły, które świetnie sprawdzają się w nowoczesnych biurach z dużą ilością przeszkleń oraz salach konferencyjnych i wykładowych. Są również powszechnie wykorzystywane we wszelkich gabinetach lekarskich, dentystycznych, salonach kosmetycznych, czy SPA. W tych miejscach ich obecność jest niezastąpiona! Ponadto, folie matowe przydadzą się także w wielu lokalach usługowych (np. fryzjerskich), a nawet restauracjach i kawiarniach.
Folie szronione i folie białe do domów, mieszkań i hoteli
Folie prywatyzujące możemy wykorzystać również we własnych domach, mieszkaniach oraz przestrzeniach hotelowych. To idealne folie na szyby balkonowe oraz folie na okno do łazienki. Sprawdzą się szczególnie w mieszkaniach na parterze lub pierwszym piętrze oraz domach zlokalizowanych blisko głównych dróg. Folie matowe gwarantują w tym przypadku nie tylko prywatność, ale także zwiększają nasze bezpieczeństwo. Ograniczają widoczność i uniemożliwiają podejrzenie tego, co znajduje się w środku.
Folie mrożone na okna
Folie mrożone i folie mleczne mimo wielu cech wspólnych, mają jednak kilka właściwości, które pozwalają je od siebie odróżnić.
Pierwszą z nich jest wybarwienie. Folie szronione charakteryzują się odcieniem wpadającym w delikatnie grafitowe, chłodniejsze tony. Ze względu na swoją strukturę przypominają one szkło piaskowane lub wytrawiane, które z powodzeniem zastępują.
Folie mrożone są również elastyczne. Ta cecha pozwala na wycinanie na nich za pomocą plotera różnorodnych wzorów. Nadają one foliom prywatyzującym spersonalizowanego, unikatowego charakteru i dodatkowo uatrakcyjniają ich wygląd. Takimi właściwościami nie odznaczają się natomiast folie białe. Mimo większej plastyczności matowe folie okienne o szronionej powierzchni są trwałe, przystosowane do długotrwałych ekspozycji zewnętrznych i wewnętrznych.
Folie mleczne samoprzylepne
Jak odróżnić folie mleczne od folii mrożonych? Może pomóc nam w tym ich kolor. Folie mleczne, określane nie bez powodu jako folie białe wyróżniają się białym, subtelnie kremowym wybarwieniem, które doskonale wpasowuje się w charakter i wystrój każdego wnętrza. Są przy tym sztywniejsze, mniej plastyczne niż folie szronione, dlatego też nie pozwolą nam na ingerencję w ich powierzchnię za pomocą plotera.
Co łączy folie mleczne i folie mrożone?
Ozdobne folie na okna z grupy prywatyzujących mimo stworzenia prywatnych, komfortowych warunków do pracy i przebywania w pomieszczeniu, nie zaciemniają go. Doskonale przepuszczają światło słoneczne, jednak promienie przechodzące przez folie mrożone i folie mleczne stają się łagodniejsze, przyjemniejsze i bezpieczniejsze dla ludzkiego oka. Ze względu na tę właściwość warto wykorzystywać je tam, gdzie spędzamy dużo czasu przed ekranem komputera.
Zarówno folie białe, jak i folie szronione spełniają swoją funkcję prywatyzującą przez cały czas. Bez względu na porę – dzień lub noc. Pod tym względem różnią się od folii określanych jako lustrzane, które, gdy we wnętrzu będzie jaśniej niż na zewnątrz, przestają być widoczne na szybie.