Jak zadbać o prywatność ? Poznaj folie mleczne i folie mrożone na okna !

Jak zadbać o prywatność ? Poznaj folie mleczne i folie mrożone na okna !

Warto przeczytać

W niektórych momentach chcemy w sposób szczególny zadbać o prywatność. Stworzyć intymne, komfortowe warunki nie tylko dla siebie, ale i naszych klientów lub gości. Zaglądający z zewnątrz przechodnie, czy zerkający przez szklaną ścianę koledzy z pracy mogą dekoncentrować nas w codziennych obowiązkach. Rozwiązanie tego problemu zapewnią nam folie prywatyzujące – folie mrożone oraz folie mleczne na okna. Czym się charakteryzują oraz które z nich wybrać do swoich wnętrz?

Folie mrożone i folie mleczne – gdzie wykorzystać folie prywatyzujące na okna?

Jeśli chcemy odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń oraz uniemożliwić innym podglądanie nas w pracy lub domu, z pomocą przychodzą niedrogie, jednak w 100% skuteczne folie prywatyzujące folie mrożone (szronione) oraz folie mleczne (folie białe). Są to folie matujące, które po naklejeniu na szybę zasłaniają nasze wnętrza, zapewniając pożądaną prywatność. Musimy jednak pamiętać, że działają one w dwie strony. Oznacza to, że my również przestajemy widzieć to, co dzieje się poza szybą naszego lokalu, miejsca pracy, czy mieszkania.

Folie prywatyzujące do biur, gabinetów, lokali

Folie mleczne i folie mrożone to przede wszystkim artykuły, które świetnie sprawdzają się w nowoczesnych biurach z dużą ilością przeszkleń oraz salach konferencyjnych i wykładowych. Są również powszechnie wykorzystywane we wszelkich gabinetach lekarskich, dentystycznych, salonach kosmetycznych, czy SPA. W tych miejscach ich obecność jest niezastąpiona! Ponadto, folie matowe przydadzą się także w wielu lokalach usługowych (np. fryzjerskich), a nawet restauracjach i kawiarniach.

Folie szronione i folie białe do domów, mieszkań i hoteli

Folie prywatyzujące możemy wykorzystać również we własnych domach, mieszkaniach oraz przestrzeniach hotelowych. To idealne folie na szyby balkonowe oraz folie na okno do łazienki. Sprawdzą się szczególnie w mieszkaniach na parterze lub pierwszym piętrze oraz domach zlokalizowanych blisko głównych dróg. Folie matowe gwarantują w tym przypadku nie tylko prywatność, ale także zwiększają nasze bezpieczeństwo. Ograniczają widoczność i uniemożliwiają podejrzenie tego, co znajduje się w środku.

Folie mrożone na okna

Folie mrożone i folie mleczne mimo wielu cech wspólnych, mają jednak kilka właściwości, które pozwalają je od siebie odróżnić.

Pierwszą z nich jest wybarwienie. Folie szronione charakteryzują się odcieniem wpadającym w delikatnie grafitowe, chłodniejsze tony. Ze względu na swoją strukturę przypominają one szkło piaskowane lub wytrawiane, które z powodzeniem zastępują.

Folie mrożone są również elastyczne. Ta cecha pozwala na wycinanie na nich za pomocą plotera różnorodnych wzorów. Nadają one foliom prywatyzującym spersonalizowanego, unikatowego charakteru i dodatkowo uatrakcyjniają ich wygląd. Takimi właściwościami nie odznaczają się natomiast folie białe. Mimo większej plastyczności matowe folie okienne o szronionej powierzchni są trwałe, przystosowane do długotrwałych ekspozycji zewnętrznych i wewnętrznych.

Folie mleczne samoprzylepne

Jak odróżnić folie mleczne od folii mrożonych? Może pomóc nam w tym ich kolor. Folie mleczne, określane nie bez powodu jako folie białe wyróżniają się białym, subtelnie kremowym wybarwieniem, które doskonale wpasowuje się w charakter i wystrój każdego wnętrza. Są przy tym sztywniejsze, mniej plastyczne niż folie szronione, dlatego też nie pozwolą nam na ingerencję w ich powierzchnię za pomocą plotera.

Co łączy folie mleczne i folie mrożone?

Ozdobne folie na okna z grupy prywatyzujących mimo stworzenia prywatnych, komfortowych warunków do pracy i przebywania w pomieszczeniu, nie zaciemniają go. Doskonale przepuszczają światło słoneczne, jednak promienie przechodzące przez folie mrożone i folie mleczne stają się łagodniejsze, przyjemniejsze i bezpieczniejsze dla ludzkiego oka. Ze względu na tę właściwość warto wykorzystywać je tam, gdzie spędzamy dużo czasu przed ekranem komputera.

Zarówno folie białe, jak i folie szronione spełniają swoją funkcję prywatyzującą przez cały czas. Bez względu na porę – dzień lub noc. Pod tym względem różnią się od folii określanych jako lustrzane, które, gdy we wnętrzu będzie jaśniej niż na zewnątrz, przestają być widoczne na szybie.

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments