Jak zadbać o twarz w trakcie i po goleniu?

Jak zadbać o twarz w trakcie i po goleniu?

Artykuł Miesiąca

Golenie się to ważny element codziennej pielęgnacji dla każdego mężczyzny. Gładka i ładnie ogolona twarz to symbol zadbania i męskości. Sprawdź jak dbać o twarz w trakcie i po goleniu, aby nie podrażniać jej i osiągnąć najlepsze efekty.

Pianka do golenia czyli jak bezpiecznie się golić

Codzienne usuwanie zarostu to rutyna pielęgnacyjna i proces wymagający delikatności. Aby bezpiecznie usunąć zarost, trzeba używać pianki do golenia, bo ułatwia ona poślizg i zabezpiecza skórę. Aby cały proces był bezpieczny dla skóry, trzeba zadbać nie tylko o maszynkę z ruchomym ostrzem, która nie zacina skóry i pielęgnuje ją, ale także o odpowiednią piankę. Skóra musi być odpowiednio przygotowana do golenia, a można to osiągnąć właśnie za pomocą pianki. Pianka chroni skórę przed potencjalnym podrażnieniem i zabezpiecza ją. Chroni naskórek i daje bardziej precyzyjne cięcie. Zmiękczony zarost za pomocą pianki jest znacznie łatwiejszy do usuwania. Konsystencja pianki powinna być puszysta i dobrze trzymająca się skóry. Poza tym substancje łagodzące takie jak aloes czy panthenol powinny znajdować się tym kosmetyku, aby od razu łagodzić skórę w trakcie golenia.

Nie zapomnij o wodzie po goleniu

Do golenia niezbędna jest pianka, która ułatwia poślizg i zmiękcza zarost. Natomiast tuż po goleniu trzeba użyć wody po goleniu, która łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Czy wiesz, co daje woda po goleniu? Ten kosmetyk działa kojąco na podrażnione miejsca i zmniejsza zaczerwienia. Poza tym nawilża skórę i dodaje jej energii, szczególnie jeśli ma dodatki witamin. Cera po użyciu wody po goleniu staje się bardziej gładka, nawilżona i pobudzona. Idealna woda po goleniu powinna zawierać witaminy, substancje kojące jak choćby aloes i może zawierać energetyki dla skóry takie jak kofeina. Powinna nawilżać skórę, a nie dawać uczucia pieczenia. Naturalny skład i hipoalergiczne substancje są bardzo ważne na liście składników takiej wody po goleniu. Dobrze jest nie zapominać o niej po każdym goleniu, bo szybko poprawia stan podrażnionej skóry.

Pamiętaj o nawilżaniu skóry za pomocą kremu

Wszelkie kosmetyki ułatwiające golenie i poprawiające kondycję skóry po goleniu są bardzo ważne. Natomiast skóra wymaga również codziennego nawilżania. Dzięki temu ma ona bardziej jednolitą strukturę i jest mniej podatna na uszkodzenia. Mikrourazy powstałe na skutek golenia regenerują się szybciej w przypadku dobrze nawilżonej i odżywionej skóry. Jak można osiągnąć taki efekt? Stosuj delikatne kremy nawilżające z substancjami aktywnymi i wyścigami roślinnymi. Kwas hialuronowy, ceramidy, witaminy to cenne składniki w kremach. Skóra regularnie nawilżana odwdzięczy się lepszą kondycją i będzie inaczej reagować po goleniu się. Kompleksowa pielęgnacja skóry męskiej to nawilżanie, zabezpieczanie na czas golenia, ochrona przed słońcem, a także stosowanie kremów anti-age. Procesy starzenia się skóry przebiegają nieco inaczej u mężczyzn, ale powstające zmarszczki mogą być nawet głębsze niż u kobiet i rozwijać się bardziej dynamicznie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments