Jak zminimalizować ryzyko powstania zarysowań na smartfonie?

Jak zminimalizować ryzyko powstania zarysowań na smartfonie?

Polecne i promocje

Współczesne smartfony cechują się dość dużymi gabarytami obszernymi, szklanymi elementami. Obecnie nie tylko wyświetlacze są wykonane z tego surowca – wiele marek stawia na produkty wyposażone w obudowy ze szkła. Z tego powodu uchronienie nowoczesnych telefonów przed zarysowaniami wymaga zastosowania określonych produktów. Jak zabezpieczyć smartfona w skuteczny sposób?

Po pierwsze – szkło ochronne 

Elementem najbardziej narażonym na powstawanie zarysowań jest oczywiście ekran. Do jego uszkodzenia może dojść wszędzie – podczas noszenia w kieszeni, przechowywania w torebce czy nawet użytkowania przy pomocy palców z założoną biżuterią. Najczęstszym winowajcą rys pojawiających się na ekranie smartfonów są klucze, które błyskawicznie niszczą wyświetlacz. Z tego powodu dobrym pomysłem okazuje się zainwestowanie w szkło hartowane lub folię ochronną.

Oba rozwiązania mają swoje zalety. Folia ochronna jest praktycznie niezauważalna, nie wpływając w żaden sposób na użytkowanie smartfona. Szkło hartowane zwykle wystaje nieco ponad ekran, jednak nie zaburza funkcji dotykowych i pozwala na komfortowe korzystanie z wyświetlacza. Drugi produkt ma jednak ogromną przewagę nad zwykłą folią – przenosi na siebie wstrząsy podczas uderzeń, chroniąc ekran. Jest to zatem kompleksowa ochrona nie tylko przed rysami, lecz także pęknięciami.

Jeśli nie zdarza Ci się upuszczać smartfona, z pewnością wystarczy zwykła folia ochronna. Takie produkty są także znacznie tańsze niż szkła hartowane. Wybór odpowiedniego zabezpieczenia zależy więc wyłącznie od preferencji i potrzeb danego użytkownika – mówi ekspert ze sklepu Nasmartfona.pl oferującego akcesoria do telefonów.

Po drugie – etui 

Rysy pojawiają się nie tylko na ekranach nowoczesnych smartfonów. Wiele urządzeń ma obecnie szklane tyły lub wyświetlacz zachodzący również na boki telefonu. Z tego powodu tak ważne jest zabezpieczenie sprzętu także z drugiej strony, z wykorzystaniem odpowiedniego etui. Takie produkty są dostępne w wielu wersjach. Najpopularniejsze z nich to modele:

  • silikonowe,
  • plastikowe,
  • skórzane,
  • wzmocnione poliwęglanem,
  • składane jak książka.

Każde etui różni się od pozostałych wyglądem. Niektóre to modele bardzo minimalistyczne, bez żadnych wzorów czy ozdobników. Inne natomiast mają nadrukowane motywy, przypominają lustro lub zostały ozdobione dodatkowymi elementami. Bez względu na dokładny wygląd etui, jest to doskonały sposób na zabezpieczenie tylnej części smartfona przed zarysowaniami. Takie produkty poprawiają także chwyt, dlatego jednocześnie zmniejszają ryzyko wyślizgnięcia się telefonu z dłoni, a co za tym idzie – porysowania lub pęknięcia.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments