Jak znaleźć pracownika z Ukrainy

Jak znaleźć pracownika z Ukrainy

Artykuł Miesiąca Praca

Jak znaleźć pracownika z Ukrainy – W Polsce brakuje rąk do pracy. Podpowiadamy, gdzie warto szukać uczciwych pracowników z Ukrainy! Wielu polskich pracodawców zmaga się z podobnym problemem, mianowicie brakiem rąk do pracy. Coraz częściej pojawia się więc pytanie – jak znaleźć pracownika z Ukrainy? W Polsce bezrobocie spada, mamy coraz więcej ofert pracy, dlatego potencjalni pracownicy mogą wybierać w ofertach, szukając najlepszej.

Jak znaleźć pracownika z Ukrainy

Naszym płacom daleko jeszcze do zachodu, dlatego wielu młodych i wykształconych Polaków woli wyjechać za granicę i tam zdobywać doświadczenie za znacznie większe pieniądze. Pracodawcy są więc zmuszeni szukać rąk do pracy, dlatego tak często w naszym kraju oferowana jest praca dla Ukraińców. Zatrudnianie cudzoziemców staje się modne, jednak warto wiedzieć, jakie możliwości zatrudnienia takich osób ma pracodawca.

Dlaczego Ukraińcy przyjeżdżają do Polski?

Sytuacja na Ukrainie z całą pewnością jest nie do pozazdroszczenia. W kraju od pewnego czasu toczy się wojna, prowadzony jest pobór wojskowy mężczyzn, a zarobki za naszą wschodnią granicą są bardzo niskie. Polacy nie są zadowoleni ze swoich płac, jednak praca dla Ukraińców w ich rodzimym kraju przynosi nawet kilkukrotnie niższe pensje niż u nas! Dla Ukraińców Polska daje możliwość na bezpieczne życie, a do tego stosunkowo spore zarobki, które można wysyłać do rodzin za wschodnią granicą. Polaków zainteresowanych niskimi stawkami jest coraz mniej, dlatego Ukraińcy chętnie zajmują ich miejsca. Bardzo często dogadują się oni poprzez pracownicy z Ukrainy forum, gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji. Pracownicy z Ukrainy forum to platformy dające możliwość wymiany doświadczeń, porad dotyczących formalności związanych z pobytem czy nawet polecenia konkretnych pracodawców. Korzysta z nich wielu cudzoziemców, planujących zatrudnienie w naszym kraju.

Jak znaleźć pracownika z Ukrainy – poprzez agencję czy na własną rękę?
Zatrudnienie Ukraińca to kwestia, która nurtuje wielu polskich pracodawców, wielu z nich zastanawia się nad tym, jak znaleźć pracownika z Ukrainy, by później nie żałować swojej decyzji. Możliwości jest kilka. Coraz częściej wybieraną opcją jest agencja pracy tymczasowej, której specjalizacją jest zatrudnianie cudzoziemców. Przykładem takiej agencji jest działająca na ternie całego kraju www.europework.pl, która proponuje pracodawcy pracownika doświadczonego i odpowiednio wykwalifikowanego. Agencja pracy tymczasowej to szansa również dla samych cudzoziemców, którzy w ten sposób mogą o wiele łatwiej znaleźć uczciwego pracodawcę. Kolejna opcja to korzystanie z sieci – platformy pracownicy z Ukrainy forum to miejsce, gdzie łączą się nie tylko sami cudzoziemcy, ale także potencjalni pracodawcy z Polski – mogą dodawać oni swoje ogłoszenia – dzięki temu praca dla Ukraińców staje się tematem popularnym i znalezienie pracownika nie jest już takie trudne. Bardzo często pracodawcy korzystają również z poleceń znajomych lub innych pracodawców z podobnej branży, którzy mogą polecać pracowników między sobą. Dzięki temu zatrudnianie cudzoziemców o określonych kwalifikacjach może być proste, jednak pracodawca nie ma wsparcia w załatwianiu formalności, jakie może mu zaoferować agencja pracy tymczasowej.

Czy warto zastanawiać się nad ofertą agencji?

W obecnych czasach najbezpieczniejszą formą na zatrudnianie cudzoziemców jest właśnie skorzystanie z ofert agencji pracy tymczasowej. W końcu jest to znacząca pomoc w załatwieniu wszelkich formalności, a do tego agencja pozwala pracodawcy na cięcie kosztów. W ten sposób bardzo łatwo i szybko można znaleźć pracowników nawet na krótkoterminowe zlecenia, co na własną rękę byłoby utrudnione dla pracodawcy. Praca dla Ukraińców oferowana przez agencje jest w pełni uczciwa, opiera się na umowie i nie ma mowy o oszustwie ze strony pracodawcy. Dla obu stron ta forma zatrudniania niezwykle się opłaca, a prowizje pobierane przez agencje wcale nie są wygórowane, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie korzyści. Z pewnością jest to opcja, nad którą powinien zastanowić się każdy pracodawca, poszukujący pracowników z Ukrainy.

5 3 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Romek
Romek
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Firma Eurokadra pomaga pracodawcom znaleźć fachowców nie tylko z Ukrainy, skorzystałem z ich usług (polecił mi dobry znajomy z podstawówki, także przedsiębiorca zatrudniający Ukraińców), dzięki temu moja firma doskonale rozwija się, a sami pracownicy są bardzo zadowoleni z wykonywanych obowiązków. Same plusy!

P4u
P4u
4 lat temu
Reply to  Romek

Sprawdź darmowe oferty pracy w Polsce i za granicą

Andrzej
Andrzej
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Mozno po prostu dodać ogłoszenie na https://www.dodajogloszenia.pl

Mirosław
2 lat temu
Daj ocenę :
     

Ja polecam firmę Gremi Personal. Bardzo sprawnie tam wszystko załatwiają. Sam korzystałem. Prowadzę niewielki zakład przetwórczy i szukałem bezskutecznie polskich rąk do pracy. Niestety się nie udało. Ta firma mi pomogła: i szybko zaproponowała 5ktę naprawdę solidnych osób. Nawet, gdy była sobota i potrzebni byli pracownicy, to natychmiast się zjawiali.