Jaka sprężarka najlepiej sprawdzi się do piaskowania?

Jaka sprężarka najlepiej sprawdzi się do piaskowania?

Warto przeczytać

Trudno w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na pytanie „Jaka sprężarka sprawdzi się najlepiej do piaskowania?”, bo nie piaskuje się tylko elementów takich jak błotnik auta zabytkowego. Na dokładkę piaskuje się ścierniwem różnego typu, czyli w każdym przypadku i dysza i ciśnienie robocze się różnią. W tym właśnie tkwi kluczowy problem jeśli chodzi o piaskowanie.

Czy gabaryty piaskarki też mają znaczenie?

Niektóre piaskarki to olbrzymie urządzenia, czyli mają one z grubsza gabaryty silosu na zboże, a inne są malutkie, czyli niewiele większe od betoniarki, którą da się zasilić za pomocą domowej instalacji elektrycznej. Dlatego dobranie sprężarki do małej piaskarki to raczej prosta sprawa, a do dużej to już skomplikowana i jednocześnie droga sprawa. Mowa tu dokładnie o tym, że sprężarka do sporej piaskarki to raczej kolos w formie zabudowy specjalistycznej na przyczepie lub stacjonarna instalacja, której się od tak sobie nie przestawi. Rzecz jasna w tym przypadku bariera finansowa jest tylko jedną z wielu, bo na dokładkę taką sprężarkę trzeba przetransportować do miejsca pracy, a to rzecz jasna kosztuje. Na dokładkę trzeba ja tez regularnie serwisować, czyli robić jej przeglądy, bo to jest niezbędne i to tylko ze względu na to, że sprężarka dość często osiąga maksymalne ciśnienie robocze i nie powinna zawieść już po roku eksploatacji.

Sprężarki do typowych piaskarek.

Sprężarki do typowych modeli piaskarek, czyli do tych małych są dostępne na półkach w marketach budowlanych, czyli na półkach z narzędziami. Na tych półkach jest wiele modeli sprężarek różnych producentów. Znaczna część z nich to opcja na ten chudy portfel, czyli coś, co zapewne wytrzyma rok lub dwa eksploatacji. Istnieją też modele, które wytrzymają jakieś cztery lub pięć lat i te najlepsze, takowe można użytkować osiem lub więcej. Najczęściej też cena ma wiele wspólnego z jakością wykonania, choć w czasach obecnych, czyli w epoce internetu. Liczą się też blogi prowadzone na portalach społecznościowych, czyli blogi, na których publikuje się filmy z testów i na dokładkę udowadnia to, czy dana sprężarka nadaje się do konkretnej piaskarki i czy zużyje się przedwcześnie.

Czy blogi tworzone przez amatorów są wiarygodne?

Ludzie tworzący blogi o popularnych modelach sprężarek testują te sprężarki na rozmaity sposób, czyli nawet w przypadku niektórych nagrań je niszczą. Najczęściej jedynie porównują modele, czyli dane, które wybił na nich producent. Niekiedy nawet trafiają się na tych sprężarkach symbole dotyczące tego czy nadają się do łączenia z piaskarkami. Tworzący blogi rozpisują się nad znaczeniem tych symboli, ale równie istotnym jest też i to, że najzwyczajniej w świecie piszą z ludźmi lub rozmawiają z nimi na kamerce, po to by odradzić im konkretny model sprężarki, choćby ze względu na to, że model ten zużywa się zbyt szybko. Porady w formie bezpośredniej są w tym przypadku bardzo ważnymi, bo doradza osoba, która już przetestowała nie jeden model sprężarki doskonale poznając ich mocne i słabe strony w praktyce.

Artykuł powstał we współpracy z Contracor.com.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments