Jakich zdjęć nie może zabraknąć w Waszym albumie weselnym?

Jakich zdjęć nie może zabraknąć w Waszym albumie weselnym?

Inne

Album ślubny to wyjątkowa pamiątka ze wspaniałej uroczystości, jaką bez wątpienia jest ślub.

Jakich zdjęć nie może zabraknąć w Waszym albumie weselnym?

Jednak aby zarówno małżonkowie, jak i ich najbliższa rodzina oraz znajomi byli zadowoleni, to ekipa ślubnych fotografów musi stanąć na wysokości zadania i musi pamiętać o trzymani się pewnego ślubnego kanonu. Jakich zdjęć nie może zabraknąć w Waszym albumie weselnym?

Zdjęcia z uroczystości zaślubin

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na fotografie z uroczystości zaślubin. W tej części albumu ślubnego nie może zabraknąć fotografii z momentu, w którym młodzi składają sobie nawzajem przysięgę ślubną. Warto wykonać ujęcia na których widoczni będą zarówno małżonkowie jak i kapłan błogosławiący nowożeńcom. Miłym akcentem są też fotografie uwieczniające moment wzruszenia widoczny na twarzach najbliższych podczas składania przez młodych przysięgi małżeńskiej. Ciekawe ujęcia powstają także podczas opuszczania przez parę młodą świątyni. Wyjątkowy klimat tworzą wówczas dywany z róż czy obsypywanie nowożeńców ryżem albo drobnymi monetami. Ostatnim elementem części kościelnej powinno być wspólne zdjęcie wszystkich gości obecnych na ceremonii zaślubin, zwłaszcza jeżeli nie wszystkie osoby, które były w kościele są zaproszone na wesele. Zajrzyj na stronę studiokisiel.pl po więcej informacji.

Pamiątka z wesela

Drugą część albumu ślubnego stanowią najczęściej zdjęcia z imprezy weselnej. Nie wszystkie młode pary decydują się na to, aby fotograf towarzyszył im także podczas zabawy. Zdjęcia takie cechują się przeważnie dużo luźniejszą atmosferą. Fotograf powinien pamiętać o tym, aby w miarę możliwości sfotografować wszystkich gości, a nie tylko tych, którzy w rytm muzyki szaleją na parkiecie. Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie sesji, podczas której wspólne zdjęcie z parą młodą będą mogli sobie zrobić wszyscy chętni. Takie fotografie, to po wielu latach doskonała pamiątka nie tylko dla nowożeńców ale także dla gości. Wiele osób decyduję się także na wynajęcie specjalnej foto-budki, w której można uwiecznić niezapomniane chwile na wesoło – przy użyciu rozmaitych gadżetów, takich jak chociażby kolorowe peruki czy też inne zabawne rekwizyty.

Plenerowa sesja ślubna

Niektóre pary zamawiają jeszcze jedną dodatkową usługę. Jest nią mianowicie sesja ślubna zorganizowana w plenerze. Z fotografem można umówić się na dwa różne sposoby. Z jednej strony, dużą popularnością cieszą się sesje plenerowe organizowane w dniu uroczystości zaślubin. Takie rozwiązanie jest praktyczne – nie trzeba umawiać się na osobny dzień, organizować fryzjera czy angażować dodatkowo świadków. Jest jednak jeden minus – na jakiś czas trzeba opuścić przyjęcie weselne. Z drugiej strony, można na sesję plenerową umówić się w innym terminie niż ślub. Wówczas jest się bardziej niezależnym od warunków pogodowych czy pory dnia, można też wybrać się na zdjęcia w nieco dalszą okolicę. Przy takiej organizacji zdjęć plenerowych zarówno młoda para jak i fotograf mają o wiele większe pole do popisu.

Artykuł powstał wraz z serwisem studiokisiel.pl który poświęcony tematyce ślubnej..

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments