Jakie akcesoria do MacBooka warto kupić?

Jakie akcesoria do MacBooka warto kupić?

Warto przeczytać

MacBooki to jedne z najbardziej pożądanych komputerów na świecie. Szczególną popularnością cieszą się laptopy ten marki, choć wiele osób docenia także rozwiązania stacjonarne. Laptopy uchodzą za absolutnie najlepsze w swojej klasie. Trudno jednak wyobrazić sobie korzystanie z MacBooka bez odpowiednich akcesoriów. Jakich?

O czym warto pamiętać, kupując MacBooka?

Przede wszystkim przejściówki

Urządzenia zewnętrzne

O czym warto pamiętać, kupując MacBooka?

Planując zakup MacBooka warto oczywiście dostosować model do swoich potrzeb. Obecnie Apple proponuje kilka rodzajów sprzętu. Od klasycznego MacBooka Air do znacznie bardziej zaawansowanych modeli MacBook Pro. Poszczególne wersje MacBooka różnią się cenowo (i to znacznie), warto więc upewnić się, który z modeli odpowiada na twoje potrzeby. Być może zupełnie wystarczający okaże się MacBook Air. Jeśli jednak na komputerze pracujesz właściwie non stop, wykonujesz projekty, zaawansowane obliczenia, rozwiązaniem może być MacBook Pro. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, pamiętaj o zakupie odpowiednich akcesoriów.

Przede wszystkim przejściówki

Sprzęty Apple od dawna znane są z tego, że nie da się ich tak po prostu podłączyć do produktów, urządzeń, ekosystemów innych producentów. W najnowszych modelach jest to tylko jeszcze bardziej widoczne. MacBook Pro ma dosłownie tylko kilka wejść i żadne nie jest tym, co którego tradycyjnie jesteśmy przyzwyczajeni. Dlatego przejściówki są ci niezbędne. Jeśli chcesz podłączyć dysk zewnętrzny, połączyć komputer z projektorem, większym monitorem, telewizorem albo nawet pendrive’m. Oczywiście kupując konkretne urządzenie pod Maca, możesz sprawdzić, czy ma ono odpowiednią końcówkę, natomiast nie zawsze tak będzie, a po drugie czasami możesz potrzebować skorzystać z innego sprzętu, dlatego przejściówki zawsze warto więc pod ręką. Modeli jest wiele: od prostych przejściówek umożliwiających podpięcie sprzętu ze zwykłym USB, przez porty HDMI, Gigabit Ethernet, SC czy microSD. Sprawdź akcesoria do produktów Apple w Lantre.

Urządzenia zewnętrzne

Konstrukcja Maców z każdym kolejny modelem jest coraz bardziej uproszczona (co nie znaczy oczywiście, że mniej wydajna, bo tutaj jest akurat zupełnie odwrotnie). MacBooki nie mają wbudowanych żadnych odtwarzaczy. Dzisiaj to już tak bardzo nie zaskakuje, ale jeszcze całkiem niedawno był to pewien problem. Dalej są osoby, które w swojej pracy potrzebują tego typu odtwarzaczy. W takim przypadku trzeba będzie kupić ten sprzęt osobno. Jeśli wybierasz Maca z niego mniejszą pamięcią, warto od razu wyposażyć się w dysk zewnętrzny. Chmura chmurą, ale część danych warto mieć zgromadzonych na fizycznym nośniku. W końcu nie można zapominać o takich akcesoriach jak dopasowane słuchawki – Apple proponuje modele z naprawdę wysokim poziomem redukcji szumów, a przy tym wydłużające jego pracę przez zmniejszenie zużycia energii. Przydatna może się okazać także myszka lub dodatkowa klawiatura.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments