Jakie rozwiązania ułatwiają robienie zakupów on-line?

Jakie rozwiązania ułatwiają robienie zakupów on-line?

Warto przeczytać

W internecie robimy zakupy coraz częściej. Przez sieć możemy zakupić niemalże wszystko – jeszcze wygodniej niż kiedyś!

 

Zrobienie zakupów przez internet jest dzisiaj bardzo łatwe, wygodne i dodatkowo bezpieczne. Niezależnie od tego, czy chcemy kupić książkę, sweter czy części samochodowe, możemy zrobić to bez wychodzenia z domu.

Co więcej, sklepy internetowe coraz częściej wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom klientów i zapewniają im także dostęp do rozwiązań ułatwiających dokonanie transakcji on-line.

Systemy płatności internetowych

To dzięki nim możemy tak komfortowo płacić za zakupy. Systemy te, na przykład płatności Shoper, pozwalają na wykonanie przelewu lub płatności kartą za pośrednictwem specjalnego systemu, który łączy płacącego i sprzedającego.

Informacja o płatności przez system tego rodzaju dochodzi do odbiorcy natychmiast, dlatego nawet jeśli klient wykonał przelew międzybankowy, sklep może rozpocząć realizację zamówienia od razu.

Dodatkowo, systemy płatności, w tym płatności Shoper pozwalają na ułatwienie systemu zwrotów.

Raty przez internet

Aby kupić coś na raty, nie musimy wcale udawać się do banku – teraz to możliwe również przy zakupach internetowych.

Proces ubiegania się o raty jest zautomatyzowany, dlatego klient może otrzymać decyzję o pożyczce nawet w ciągu paru minut po wypełnieniu formularza on-line.

Szeroki wybór metod dostawy

Nie tylko przesyłka Pocztą Polską, ale również firmy kurierskie, a także możliwość odbioru paczek w punktach, na przykład w Paczkomatach czy w placówkach pocztowych.

Klient może wybrać taką metodę dostawy, która odpowiada jego indywidualnym potrzebom.

Łatwiejsze zwroty

Jednym z minusów zakupów przez internet jest brak możliwości zapoznania się z produktem na żywo przed dokonaniem zapłaty. Na szczęście, można skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy, czyli z prawa do zwrotu.

Aby zakupy były dla klientów jeszcze mniej ryzykowne, wiele sklepów wprowadza uproszczoną procedurę przyjmowania zwrotów, które dodatkowo są opłacane przez sklep. Klient może wtedy za darmo zwrócić te produkty, które nie spełniły jego oczekiwań.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments