Jarosław Turystycznie - Dlaczego warto odwiedzić to miasteczko ?

Jarosław Turystycznie – Dlaczego warto odwiedzić to miasteczko ?

Poradnik Klienta

Jarosław jest miastem znajdującym się w województwie podkarpackim i położone jest nad rzeką San. Jest to dość stare miasto, którego historia jest niezwykle ciekawa i inspirująca.

Wybierając się na wycieczkę, bardzo często myślimy o miejscach bardzo turystycznych – wielkich bardzo znanych miejscowościach, o których każdy coś wie, nawet jeśli ich nigdy nie odwiedził. Nierzadko też decydujemy się na zagraniczne miasta, twierdząc, iż w Polsce nie ma ciekawych miejsc, lub też wszystkie ciekawe zostały już przez nas odwiedzone. Otóż nic bardziej mylnego. Polska jest niezwykle bogata w przepiękne miejsca, malownicze krajobrazy i ciekawe atrakcje, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Jednym z przepięknych miejscowości, niezwykle bogatych w wiele atrakcyjnych miejsc jest Jarosław, czyli miasto, o którym tak naprawdę mało kto z nas wie. Chcąc wybrać się w niezapomnianą wycieczkę, warto postawić właśnie na to miejsce, ponieważ raczej nie jest ono znane, lecz mimo to aż obfituje ono w bardzo wiele ciekawych miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Dla osób zainteresowanych oto lista kilku ciekawostek oraz zbiór różnych atrakcji w Jarosławiu i jego okolicach, które warte są odwiedzenia.

1. Jarosław ma bardzo wiele atrakcji, które zdecydowanie warto odwiedzić, będąc w tej miejscowości, jednakże jedną z najważniejszych, zdecydowanie jest Muzeum Dzieduszyckich. Jest to tak właściwie pałac z przepięknym parkiem, w którym podziwiać można przepiękną naturę. Dla fanów pięknej architektury będzie to naprawdę wyjątkowa atrakcja.

2. W Jarosławiu znajduje się najstarszy kościół jezuicki, jeśli wziąć pod uwagę całą Polskę. Jest to dokładnie Kolegiata Bożego Ciała. Warto odwiedzić to miejsce głównie ze względu na przepiękną architekturę.

3. Jednym ze zdecydowanie najpiękniejszych miejsc w całym Jarosławiu jest Park Miejski im. Baśki Puzon. Jest to miejsce niezwykłe, które spodoba się zwłaszcza tym osobom, które szczególnie cenią sobie przyrodę. Najpiękniej w parku tym jest oczywiście w porze wiosennej, kiedy wszystko budzi się do życia. Co więcej, park ten ma niezwykle ciekawą historię, o której warto się co nieco dowiedzieć, przed wybraniem się do niego.

4. Pozostając w tematyce parków, w Jarosławiu znajduje się jeszcze jeden park, w którym można spędzić bardzo mile czas z rodziną, przyjaciółmi, czy nawet w pojedynkę. Jest to Park miejski im. Bohaterów Monte Cassino. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce.

5. Bardzo ciekawym miejscem, niekiedy pomijanym przez turystów jest muzeum – Kamienica Orsettich. Jest to miejsce dość charakterystyczne, ponieważ jest ono zabytkiem kultury mieszczańskiej. Szczególnie zachwyceni tym miejscem będą fani historii i osoby, które lubią dowiadywać się ciekawych informacji o miejscu, które odwiedzają.

6. Podziemny szlak turystyczny im. Feliksa Zalewskiego, w którym to można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji w wyjątkowym i niezwykle klimatycznym miejscu, czyli właśnie pod ziemią. Jest to ciekawe miejsce nie tylko dla dorosłych turystów, gdyż również dzieci znajdą w tym miejscu coś dla siebie.

7. Jeśli chodzi o okolice Jarosławia, jednym z przepięknych miejsc, które warto odwiedzić, jest Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku. Ta propozycja zachwyci wszystkich tych, którzy uwielbiają podziwiać architekturę, a także niezwykłą przyrodę.

8. Jarosław jest miastem pięknym samym w sobie – tak naprawdę wystarczy przechadzać się jego uliczkami, a może nawet zagubić się w nich na chwilę, by dostrzec prawdziwe piękno tej miejscowości. Podczas takich spacerów natrafić można na wiele ciekawych i niezwykle ładnych miejsc, na przykład można znaleźć tam sporo małych kapliczek, czy przepięknych kamienic.

9. Dla fanów wysokich stref i inspirujących widoków na całe miasto, jedną z wyjątkowych atrakcji będzie wieża widokowa, która położona jest niedaleko Jarosławia. Warto zatrzymać się w tym miejscu i podziwiać piękne widoki.

10. W piwnicach ratusza w Jarosławiu można znaleźć niezwykle wyjątkowe miejsce, a mianowicie Centrum Edukacji Kulturalnej. Jest to niesamowite miejsce, które naprawdę warto odwiedzić, gdyż można tam dowiedzieć się bardzo ciekawych informacji. Centrum jest wyposażone w wiele różnorodnych elementów edukacyjnych w zakresie szeroko rozumianej sztuki, a dokładniej rzeźby, malarstwa, muzyki, architektury, teatru, czy nawet origami.

11. Dla miłośników pięknej architektury prawdziwą gratką będzie ulica Grodzka, która niegdyś była główną ulicą tego miasta, przy której domy były najbardziej zdobne w całym mieście. Dziś zdecydowanie warto odwiedzić tę ulicę i spojrzeć na przepiękne budynki, które ostały się do dzisiejszych czasów. Co więcej, przy tej ulicy znajduje się bardzo ciekawe miejsce, jakim jest Hala Targowa, nazywana kiedyś Wiatą Targową.

12. Mówi się, iż Jarosław niegdyś był miastem słynącym z jarmarków oraz z handlu.

13. Ciekawostką jest, iż Jarosław jest tak naprawdę bardzo starym miastem. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z roku 1152 z tak zwanej Kroniki ruskiej, natomiast w roku 1323 Jarosław otrzymał nawet prawa miejskie.

14. Kolejną ciekawostką o Jarosławiu jest fakt, iż w języku używanym w świecie architektury natknąć się można na pojęcie określane jako jarosławska kamienica. Określenie to dotyczy, jak łatwo można się domyślić, kamienic, które to były przepięknie zdobionymi kamienicami, szczególnie na dość szerokie w tym miejscu potrzeby handlu.

Artykuł powstał we współpracy z podroztrwa.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments