Kamera IP - by mieć wszystko pod kontrolą

Kamera IP – by mieć wszystko pod kontrolą

Polecne i promocje

Kamery IP to bardzo wygodne rozwiązanie. Możliwość łączenia się z nimi za pomocą sieci, oraz dysponowanie podglądem niezależnie od tego gdzie aktualnie się znajdujemy (jeżeli mamy dostęp do internetu), sprawia że nasze biuro, dom lub posesja, są ciągle pod naszym czujnym okiem.

Kamera IP – widok w zasięgu ręki

W dobie dzisiejszej cyfryzacji i powszechności technologii dążymy do tego, aby możliwie jak najbardziej ułatwić sobie życie. Ekspres sam robi kawę o ustalonej porze, opaska na ręku informuje nas kiedy powinniśmy się wybudzić lub położyć spać, czy telewizor reagujący na komendy głosowe.

Postęp sprawił, że wszystko jest w zasięgu naszej ręki lub głosu. Podobnie jest z obecnymi systemami monitoringu. Czasy kiedy do obsługi zaledwie paru kamer był potrzebny ogromny komputer, minęły bezpowrotnie. Dzisiaj wystarczy nam zaledwie parę kamer, dysk twardy i odpowiednie oprogramowanie, a my możemy cieszyć się podglądem w dowolnym miejscu.

Obecne możliwości smartfonów sprawiają, że możemy z nich uczynić swoiste centrum dowodzenia monitoringiem. Co lepsze, jeżeli chcemy mieć podgląd na kilka miejsc: dom i biuro, możemy za pomocą aplikacją spiąć nasze systemy i wygodnie w fotelu obserwować co dzieje się w danym miejscu.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu kamer IP, które pozwalają na podgląd wizji na żywo. Wystarczy tylko połączyć kamerę z dostępną w danym miejscu siecią internetową i gotowe.

By wszystko działało prawidłowo, należy posiadać odpowiednia aplikację, którą zaleca producent.

Kamera IP – jaką wybrać?

Chcąc zakupić takie urządzenie, musimy wiedzieć czego od niego oczekujemy. Nasze potrzeby musimy skonfrontować z możliwościami finansowymi i w ten sposób poznamy granice w jakich możemy się poruszać.

Niezależnie od finansów, zawsze należy wybierać sprawdzonych producentów. Kamery IP Dahua cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów, ze względu na stosunek jakości do ceny. Dodatkowo w przypadku tego producenta możemy zakupić wszystkie niezbędne elementy potrzebne do stworzenia systemu monitoringu.

Warto także porównać parametry kamer. W zależności od ceny, ich możliwości będą się różnić. Także to do czego mają być zastosowane, ma znaczący wpływ na dobór odpowiedniego urządzenia.

Jeżeli planujemy, by kamera była używana na zewnątrz, musimy zwrócić uwagę na to czy spełnia ona minimum normę IP67, gdyż dzięki temu będzie mniej podatna na wszelkie zachlapania (deszcz, śnieg), dodatkowo warto aby zasięg oświetlania wynosił min. 30 m. Jeżeli obawiamy się, że kamera może zostać w jakiś sposób uszkodzona przez osoby trzecie, warto pomyśleć o obudowie wandaloodpornej.

Natomiast jeżeli chcemy montować kamery w pomieszczeniach wewnątrz budynku, można zwrócić uwagę na kształt i rozmiar kamery, by nie była ona zbytnio widoczna, dodatkowo lepszy klatkarz oraz wyższa rozdzielczość, świetnie sprawdzą się np. w sklepie, gdzie czasami nagranie jest potrzebne do zidentyfikowania złodzieja. W przypadku kamer montowanych wewnątrz, warto przemyśleć wariant z nagrywaniem dźwięku. Dzięki temu nie tylko będziemy widzieć, ale także słyszeć co aktualnie dzieje się w danym miejscu.

Wybór należy do Ciebie.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments