Kamera IP - czysta wygoda

Kamera IP – czysta wygoda

Warto przeczytać

Kupując dany rodzaj sprzętu, często bierzemy pod uwagę różne czynniki: cena, jakość, dostępność, możliwości. Bardzo często jesteśmy jednak skłonni nie zwrócić uwagi na podane wcześniej zmienne, kiedy pod uwagę weźmiemy: wygodę użytkowania. Na szczęście żyjemy w takich czasach, gdzie jedno nie musi przekreślać drugiego.

Kamera IP – czym tak właściwie jest?

Kamera IP to urządzenie nagrywające (a także przesyłające na żywo) obraz. Jej konstrukcja zależy od typu oraz przeznaczenia. Możemy spotkać kamery kopułkowe (z przeznaczeniem do użytku wewnętrznego i zewnętrznego), typu Bullet, DOME, czy BOX. Znajdziemy również kamery termowizyjne, oraz np. wandaloodprone, które są stosowane w miejscach, gdzie ryzyko uszkodzenia kamery jest wysokie, a ich częsta wymiana, niosłaby za sobą wysokie koszta.

Kamera IP jest udogodnieniem dla użytkownika urządzenia. Jak sama nazwa wskazuje, korzysta ona z protokołu IP, dzięki czemu użytkownik może podłączyć się do kamery i zobaczyć zarejestrowany przez nią obraz. Należy zaznaczyć, że nie każda kamera IP posiada możliwość przesyłu obrazu na żywo!

Kamera IP to dobre rozwiązanie, czy tylko “bajer”?

Niektórzy mogą sobie zadać pytanie, czy kamera IP, to nie jest tylko przypadkiem pewne rozszerzenie możliwości, które fajnie wygląda na papierze, ale nie będzie się z niego korzystać. Odpowiedź jest prosta: Kamera IP to świetne rozwiązanie. Jeżeli zdarza nam się wyjeżdżać, lub po prostu dom/mieszkanie codziennie stoi puste przez wiele godzin, to istnieje ryzyko pojawienia się nieproszonych gości wewnątrz. Dzięki kamerze IP mamy stały podgląd na to co dzieje się wewnątrz i wokół naszego miejsca zamieszkania. Dodatkowo wybierając np. kamerę IP firmy Dahua, mamy wbudowany czujnik przekroczenia linii/intruza w strefie. Dzięki temu, możemy zostać szybko poinformowani o tym, że w okolicy naszego mieszkania/domu, znajduje się ktoś niepożądany. Z kolei jeżeli zakupiony model nie posiada czujników obecności, warto zaopatrzyć się w czujniki ruchu, a dzięki kamerze IP, w moment będziemy w stanie sprawdzić, czy to tylko naruszenie czujki, czy informacja, że coś niedobrego dzieje się pod naszą nieobecność.

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze kamery IP?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, do czego będzie nam potrzebna kamera, bądź kamery. Przygotujemy sobie zatem w głowie odpowiedzi na następujące pytania:

  • Czy kamera będzie użytkowana wewnątrz, czy na zewnątrz?
  • Czy kamera ma pracować całą dobę, czy np. tylko pod moją nieobecność w ciągu dnia?
  • Na jakiej jakości obrazu mi zależy?
  • Czy kamera będzie narażona na uszkodzenia związane z miejscem jej użytkowania (np. opady atmosferyczne, ryzyko aktu wandalizmu)?
  • Czy chce mieć podgląd na żywo?
  • Ile maksymalnie mogę przeznaczyć na tę inwestycję?

Mając odpowiedzi na te pytania, warto zwrócić się do doradców w sklepie, którzy znając już preferencje klienta, będą w stanie dobrać dla nas odpowiedni asortyment. Dużą ilość kamer IP i niezbędnego oprzyrządowania do nich, możecie znaleźć na DTS System, gdzie dodatkowo wykwalifikowana kadra, pomoże wam z doborem najlepszego sprzętu dla was.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments