Kiedy decydować się na meble na wymiar?

Kiedy decydować się na meble na wymiar?

Aktulności

Każdy, kto zmierza się z wykończeniem, czy remontem mieszkania, będzie musiał zmierzyć się z zadaniem zaaranżowania swoich czterech kątów. Choć mogłoby się wydawać, że umeblowanie to z pozoru nic trudnego, w rzeczywistości okazuje się zupełnie inaczej. Jak zabrać się za wybór mebli i czy warto rozważyć te wykonywane na wymiar?

Meble robione na zamówienie

Jest to popularny ostatnimi czasy produkt, a w zasadzie kompleksowa usługa, oferowana przez małe, średnie stolarnie, czy firmy meblarskie. Najpopularniej zamawianymi meblami na wymiar są obecnie kuchnie, choć i inne pomieszczenia są wyposażane w ten sposób coraz częściej.

Co ważne, cała usługa rozpoczyna się od projektu. Przedstawiciel firmy spotyka się wtedy z klientem, by omówić jego oczekiwania względem wyrobu. W razie czego jest też on w stanie doradzić pewne rozwiązania, które będą dobrze się prezentować przestrzeni klienta. Kolejnym etapem jest oczywiście wykonanie pomiarów w domu.

W przypadku mebli robionych na wymiar wykonanie jak najdokładniejszych pomiarów jest niezbędne, gdyż to od tego zależy, czy wykonane meble będą później pasować w przestrzeni. Następnie dopinane są ostatnie formalności, a firma przystępuje do realizacji. Na samym końcu oczywiście następuje ich transport do domu i montaż w lokalu mieszkalnym. Warto zwrócić na gwarancję, jaką oferuje dany producent.

Małe i nietypowe pomieszczenia

Meble na wymiar to idealne rozwiązanie dla właścicieli z małym mieszkaniem. Kupienie gotowych mebli w sklepie sieciowym może być w takim przypadku nieco trudne, zwłaszcza jeśli mówimy o kuchni. Nawet kuchnie modułowe mogą tu nie być antidotum, gdyż zawsze istnieje ryzyko niedopasowania jakiejś części do wymiaru pomieszczenia.

Robione na zamówienie meble są lekarstwem na taki problem i przede wszystkim ergonomiczne dopasowują się do pokoju. Są zaprojektowane tak, by optymalnie wykorzystywały przestrzeń, przy jednoczesnym zachowaniu wolnej przestrzeni. Nadadzą się również dla mieszkań nietypowych np. ulokowanych na poddaszu, gdzie mamy do czynienia ze skosami, czy takich, które wykonane są w niestandardowych kształtach — co bywa coraz częstsze w przypadku nowoczesnego budownictwa.

Jakie jeszcze zalety mają meble na wymiar?

Kolejną ważną zaletą tego typu rozwiązania jest większa swoboda w decyzyjności. Kupując gotowe meble w sklepie, nie mamy tak naprawdę nic do powiedzenia, w tym przypadku albo decydujemy się dany produkt kupić, albo nie. Nawet w przypadku mebli modułowych (systemowych) nie możemy w pełni zrealizować swojego pomysłu. Weną twórczą możemy się natomiast wykazać w przypadku mebli robionych na zamówienie.

Z pomocą projektanta wnętrz możemy stworzyć swój wymarzony mebel od zera i zadbać o to, by wystrój naszego mieszkania był oryginalny i wyjątkowy. Łatwo również zadbać tu o spójność w stylistyce, jeśli zależy nam, żeby meble nie odbiegały od siebie stylami. Meble te są również często o wiele staranniej wykonane, niżeli te z masowej produkcji. Co również ważne, że producenci oferują tu zazwyczaj szybką pomoc w przypadku usterki, czy uszkodzenia, a także długą wieloletnią gwarancję.

Artykuł powstał we współpracy z citymeble.com
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments