kiedy tabletki anty zaczynaja dzialac

Baza wiedzy

Znaleziony temat: kiedy tabletki anty zaczynaja dzialac

Kiedy tabletki antykoncepcyjne zaczynają działać?

Tabletki antykoncepcyjne to jedna z najpopularniejszych metod antykoncepcji stosowanych przez kobiety. Jednak wiele z nas zastanawia się, kiedy dokładnie tabletki zaczynają działać i jak długo trzeba czekać, aby były skuteczne.

Przede wszystkim należy pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub ulotką dołączoną do opakowania. Zazwyczaj pierwszą tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu miesiączki. W przypadku, gdy zaczynamy stosować tabletki w innym dniu cyklu, należy zastosować dodatkowe środki antykoncepcyjne przez pierwsze 7 dni.

Jeśli zaś chodzi o czas, kiedy tabletki antykoncepcyjne zaczynają działać, to zależy to od rodzaju tabletek. W przypadku tabletek jednoskładnikowych, czyli takich, które zawierają tylko jeden hormon, np. etynyloestradiol lub gestagen, pierwsza tabletka zaczyna działać po około 7 dniach od rozpoczęcia kuracji. Natomiast w przypadku tabletek dwuskładnikowych, czyli takich, które zawierają dwa hormony, pierwsza tabletka zaczyna działać po 24 godzinach od jej przyjęcia.

Warto jednak pamiętać, że skuteczność tabletek antykoncepcyjnych zależy również od regularności ich stosowania. Dlatego ważne jest, aby przyjmować tabletki codziennie o tej samej porze i nie przegapiać żadnej dawki.

Podsumowując, tabletki antykoncepcyjne zaczynają działać po około 7 dniach od rozpoczęcia kuracji w przypadku tabletek jednoskładnikowych i po 24 godzinach od przyjęcia pierwszej tabletki w przypadku tabletek dwuskładnikowych. Jednak aby tabletki były skuteczne, należy je stosować regularnie i zgodnie z zaleceniami lekarza lub ulotką dołączoną do opakowania.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kiedy tabletki anty zaczynaja dzialac

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments